poniedziałek, 26 wrzesień 2022 09:07

Jak zacząć szukać sali weselnej?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
sale weselne Szczecin sale weselne Szczecin pexels

Piękne, romantyczne zaręczyny to wspaniały moment w życiu dwojga ludzi. Decydują się na wspólną przyszłość. Jednak po zaręczynach trzeba rozpocząć przygotowania do ślubu i wesela, jeśli jest ono planowane.

Najpierw trzeba ustalić termin, a później poszukać wykonawców do wszystkich usług i liczyć, że wolny termin będzie im odpowiadał. Jednak największym wyzwaniem wydaje się znalezienie odpowiedniej sali weselnej - to jednocześnie najwyższy koszt. W jaki sposób znaleźć najbardziej atrakcyjną salę i jednocześnie o jak najniższym koszcie jednostkowym? Z czego można zrezygnować, aby jeszcze obniżyć koszty przyjęcia weselnego? Co powinno zostać zawarte w umowie wynajęcia sali weselnej? Czy gdy chodzi o sale weselne Szczecin ma szeroką ofertę dla par młodych?

Kiedy trzeba zarezerwować sale weselne w Szczecinie?

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, która zmusiła niektóre pary do przełożenia daty ślubu, wiele przyjęć weselnych zostało przeniesionych. Z tego powodu, gdy chodzi o sale weselne Szczecin charakteryzuje się dosyć długim czasem oczekiwania na wolne terminy. Aby zarezerwować salę w wymarzonym miejscu, konieczne jest rozpoczęcie poszukiwań nawet z czteroletnim wyprzedzeniem. Samo poszukiwanie powinno rozpocząć się od stworzenia listy potencjalnych lokali i ich cenników. Później można wyselekcjonować kilka odpowiednich miejsc i umówić się z osobami odpowiedzialnymi i ewentualnie renegocjować cenę. Zazwyczaj udaje się nieco obniżyć koszty przy takich mediacjach lub zwiększyć zakres oferty o dodatkowe dania.

Na czym skupić się podpisując umowę na wynajem sali weselnej?

Po ostatecznym wyborze lokalu można przystąpić do podpisywania umowy. Najlepiej zabrać ją ze sobą do domu i przeczytać bez pośpiechu. Koniecznie zweryfikować czy znajdują się na niej wszystkie negocjowane punkty. W razie jakichś problemów koniecznie należy skontaktować się z zarządcą lokalu. W umowie powinna być również uwzględniona kwota zaliczki lub zadatku. Trzeba zwrócić uwagę na nazewnictwo, gdyż jedno z nich jest bezzwrotne w razie odwołania imprezy. Warto również dać umowę do przeczytania innemu członkowi rodziny, który ewentualnie wyłapie nieścisłości i możliwe sytuacje problematyczne.

Czy lepiej wybrać salę w centrum miasta czy też na obrzeżach?

Gdy chodzi o sale weselne Szczecin ma ich bardzo dużo, jednak większość z nich usytuowana jest poza centrum miasta. Ma to pewne zalety - goście mają spokój, mogą swobodnie znaleźć miejsce parkingowe i bez problemów bawić się do białego rana. Z drugiej strony centrum miasta czy Wały Chrobrego mają pewien urok. Należy zatem zastanowić się co jest cenniejsze dla nas i dla gości weselnych i wybrać tą lokalizację, która bardziej odpowiada naszym potrzebom.

Jak obniżyć koszty przyjęcia weselnego bez rezygnacji z wymarzonej sali?

Sala jest najwyższym kosztem przyjęcia weselnego, jednak niejedynym. Z niektórych atrakcji można zrezygnować - może lepiej kupić sukienkę z drugiej ręki i wypożyczyć garnitur dla pana młodego? Może do kościoła zawieźć może uczynny wujek z ładną limuzyną?