poniedziałek, 26 wrzesień 2022 09:11

Atrakcyjne miejsca do odwiedzenia w weekend

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
ścieżka w koronach drzew ścieżka w koronach drzew pexels

Chyba nikt nie chciałby spędzić weekendu na kanapie. Siedzenie w domu to strata czasu! Teraz jeszcze wciąż można korzystać ze ciepłej pogody, więc dobrze jest wykorzystać wolne chwile na aktywność na świeżym powietrzu.

Gdzie pojechać na weekend? Jakie miejsca warto odwiedzić? Co zobaczyć?

Zoo

Jeśli w Twojej okolicy jest zoo, to koniecznie powinieneś je odwiedzić. Już niedługo zwierzęta będą przygotowywały się do zimy i będzie można coraz rzadziej obejrzeć je na wybiegach. Niektóre z nich będą potrzebowały ciszy i spokoju i w ogóle nie będzie można ich oglądać. Dlatego jeśli chcesz jeszcze teraz mieć okazję przyjrzeć się prawdziwym egzotycznym zwierzętom, to koniecznie wybierz się do zoo przed nadejściem mrozów. To świetna rozrywka dla całej rodziny, która pozwoli Wam spędzić czas wspólnie i aktywnie. Jeśli macie czas i możliwości, to możecie zarezerwować bilety do zoo, które jest dość oddalone od Waszego miejsca zamieszkania, ale zawsze chcieliście je odwiedzić. To świetny moment na takie wycieczki, bo w zoo nie będzie już wakacyjnych tłumów. Nareszcie będziecie mogli w spokoju obejrzeć wszystkie zwierzęta. 

Ścieżka w koronach drzew

Jeśli jednak nie masz ochoty jechać do zoo, to możesz wybrać coś jeszcze bardziej atrakcyjnego - w tym wypadku świetnie sprawdzi się ścieżka w koronach drzew. To wyjątkowa trasa widokowa, która umożliwia oglądanie otoczenia z pewnej wysokości. Na pewno przypadnie Ci do gustu. Trasę możesz pokonywać we własnym tempie. Jeśli masz ochotę, to możesz nawet ją przebiec, bo szerokie przejścia Ci to umożliwią. Jeśli jednak wybierasz się na nią z całą rodziną, to możecie też przejść ścieżkę spokojnie i we własnym tempie delektując się widokami. Obecnie liście na drzewach zaczynają już żółknąć i opadać. To sprawia, że atmosfera w okolicy jest naprawdę magiczna. Dzięki przerzedzonym liściom można też dobrze przyjrzeć się okolicy, która zwykle jest zasłonięta przez roślinność. Nawet jeśli wcześniej już przechodziliście ścieżką w koronach drzew, to na początku jesieni możecie odkryć ją na nowo i zobaczyć ją z zupełnie innej perspektywy. Takie miejsca warto odwiedzać regularnie, by móc podziwiać zachodzące w nich zmiany. Najlepiej będzie jeśli wybierzecie sobie jedno miejsce, które przy każdej wizycie będziecie fotografować. Efekty mogą być zdumiewające. 

Wycieczka nad jezioro

Jeśli nie masz na tyle dużo czasu w weekend, by móc pozwolić sobie na wyjazd kilkadziesiąt lub nawet kilkaset kilometrów od domu, to możesz też zdecydować się po prostu na wycieczkę nad pobliskie jezioro. To dobry sposób na relaks niezależnie od tego, czy wybierzesz się tam sam czy z rodziną. Oczywiście na kąpiele w jeziorze czy opalanie jest już zdecydowanie zbyt zimno. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście pospacerowali i po prostu cieszyli się wspólnym czasem. Na końcu lata i początku jesieni polskie lasy prezentują się niezwykle. To zasługa pierwszych złotych liści, zapachu grzybów i wciąż aktywnych zwierząt. Spędzenie czasu na łonie natury może pozwolić Wam lepiej przygotować się do kolejnego tygodnia wyzwań.