poniedziałek, 13 marzec 2023 16:57

Channelingi - mądrości wszechświata

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Channeling Channeling Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Współczesna duchowość, zwłaszcza nurt New Age, coraz częściej opiera się na channelingach - zjawisku, w którym osoba staje się medium dla istot duchowych, które przekazują przez nią informacje. Zjawisko to cieszy się wciąż dużą popularnością, a wiele znanych postaci z dziedziny duchowości posiada swoje własne medium, które służy jako kanał dla przekazywanych przez nich informacji.

 

Czym są channelingi?

Channelingi to zjawisko, w którym osoba (nazywana kanałem) staje się pośrednikiem lub medium dla przekazywania informacji z innych wymiarów, rzeczywistości czy istot duchowych.

Podczas channelingu osoba o wyższym stopniu rozwoju duchowego pozostaje w stanie medytacji lub transu. Umożliwia istotom duchowym, aby istoty pozaziemskie, aniołowie, mistrzowie duchowni lub inne byty nieziemskie przemawiały przez nią. Zdaniem wierzących, kontakt następuje często drogą pozazmysłową, czyli kanałem mentalnym z reguły bez użycia języka werbalnego. Przekazy te często dotyczą duchowej transformacji, wzrostu osobistego, leczenia, przebudzenia i innych tematów duchowych.

Channelingi w przeszłości

Zjawisko channelingu nie jest nowe i występowało w różnych formach w różnych kulturach na przestrzeni wieków.

W starożytności istniały kulty religijne, w których kapłani oraz kapłanki o wyższym poziomie rozwoju duchowego pełnili rolę kanałów, przez które bogowie przemawiali do ludzi. W chrześcijaństwie istnieją świadectwa o kontaktach z aniołami i innymi istotami duchowymi, takimi jak święci, czy apostołowie, którzy przemawiali do ludzi przez mistyków, istoty światła oraz wizjonerów.

Współczesne zjawisko channelingu narodziło się w XX wieku wraz z rozwojem duchowości New Age. W latach 60. i 70. XX wieku popularność zyskał Seth Material autorstwa Jane Roberts, który opisał swoje doświadczenia i otrzymane przekazy jako medium od istoty duchowej nazywanej Seth. Inni znani medium to m.in. Esther Hicks, która przekazuje nauki od entitetu o imieniu Abraham, czy J.Z. Knight, która przemawia przez siebie jako Ramtha.

Channelingi - mądrości wszechświata

Warto zwrócić uwagę na fakt, że wśród osób praktykujących channeling można wyróżnić różne techniki i podejścia do tego zjawiska. Niektórzy wykonują channeling poprzez medytację, kontemplację lub modlitwę, inni zaś stosują specjalne narzędzia, takie jak kryształy, talizmany czy karty tarota.

Niezależnie od metody, channelingi często służą jako forma połączenia z innymi wymiarami czy istotami duchowymi oraz jako źródło inspiracji, poznania siebie oraz wskazówek duchowych dla ludzi pragnących rozwijać się duchowo.