środa, 03 marzec 2021 11:25

Organizacja ślubu – o czym należy pamiętać?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
fotograf ślubny Warszawa fotograf ślubny Warszawa pixabay

Organizacja ślubu i wesela to ogromne wyzwanie dla Młodych. Trzeba zgrać ze sobą wszystkie terminy, zamówić salę weselną, fotografa i załatwić jeszcze wiele innych rzeczy.

Wiele uwagi poświęca się temu, gdzie dokładnie odbędzie się uroczystość weselna. Coraz częściej organizowane są śluby i wesela plenerowe. Jak się okazuje, w Warszawie jest wiele ciekawych miejsc, gdzie można zorganizować taką uroczystość. Sprawdź, które z nich są faktycznie godne uwagi.

Planujesz ślub i wesele w Warszawie – zobacz najciekawsze miejsca na ich organizację

Jedną z najważniejszych kwestii, jakie trzeba załatwić przed ślubem oprócz formalności urzędowych (i wyznaniowych, jeśli taki ślub jest planowany), jest znalezienie miejsca, gdzie odbędzie się uroczystość. Jak się okazuje, wiele osób wybiera miejsca również pod kątem tego, by zdjęcia wykonywane w czasie sesji ślubnych i reportaży z tego wydarzenia, były jak najlepsze. Jakie zatem są najpiękniejsze miejsca na wesele w Warszawie?

Wśród miejsc godnych uwagi, gdzie można zorganizować ślub i wesele wymienia się między innymi Klub Bankowca. Jest o idealne miejsce dla osób szukających sali do organizacji ślubu w klasycznym stylu. Piękne detale przyciągają uwagę, jednocześnie tworząc ciekawą atmosferę. Do innych chętnie wybieranych miejsc zalicza się między innymi Villę Foksal czy Amber Room.

Wybór fotografa ślubnego – sprawdź najważniejsze kwestie

Wiele osób przykłada także dużą uwagę przy wyborze fotografa na ślub. W samej stolicy osób oferujących takie usługi jest bardzo dużo. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę fotograf ślubny Warszawa, by pokazało się wiele ofert. Jak zatem wybrać najlepszą? Przede wszystkim trzeba przejrzeć portfolio danej osoby. Obecnie już wielu fotografów swoje prace umieszcza w sieci, co znacznie ułatwia wybór. Dobrze jest też zwrócić uwagę na specjalizację danego fotografa. Przykładowo, jeżeli chcesz mieć reportaż ślubny, zdecyduj się na współpracę z osobą, która może przedstawić Ci realizacje właśnie z tego zakresu. Sprawdź także, czy styl obrabiania zdjęć przed oddaniem ich klientowi będzie Ci w pełni odpowiadać. Jeżeli wszystko zostanie omówione, należy spisać umowę, w której zostaną zawarte najważniejsze kwestie związane z realizacją zlecenia.

W jakim stylu urządzić wesele? Jakie są najpopularniejsze trendy?

Trendy ślubne, podobnie jak modowe czy wnętrzarskie zmieniają się. Jednak od kilku sezonów można zaobserwować nieprzemijającą popularność takich stylów jak: boho, rustykalny, glamour czy vintage. W tych stylach wiele elementów nawiązuje do natury, a także tradycyjnych rozwiązań. Szczególnie chętnie wybierany jest styl boho i vintage, gdzie dominują lekkie i kobiece elementy.

Warto ustalić dominujący styl i kolorystykę wesela jeszcze przed wyborem sali, to bowiem ułatwi znacznie wytypowanie miejsca. Wybór stylistyki nie jest bez znaczenia również w przypadku fotografa i jego ulubionej stylistyki. Zwróć uwagę, że np. ciepła tonacja idealnie sprawdzi się w przypadku zdjęć z wesela rustykalnego i boho. Natomiast ta nieco chłodniejsza będzie dobrym pomysłem przy weselach glamour.