sobota, 16 lipiec 2022 07:00

Bielizna termoaktywna Under Armour

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Bielizna termoaktywna Under Armour Bielizna termoaktywna Under Armour pixabay

Bielizna termoaktywna Under Armour jest wszechstronnym, a zarazem bardzo cenionym elementem odzieży sportowej, który może być wykorzystywany na różnych frontach.

Posiada ona fanów na całym świecie, którzy bardzo chętnie korzystają z jej usług. Bielizna termoaktywna już jakiś czas temu wyparła jeszcze kiedyś popularną bawełnę – a to wszystko przez jej unikalne właściwości!

Bielizna termoaktywna Under Armour – idealna na trening czy w góry

Bielizna termoaktywna Under Armour bardzo dobrze zachowuje się w momencie, kiedy skóra człowieka się poci. Wtedy cząsteczki potu w przypadku korzystania z bawełnianej odzieży zostałyby przez nią wchłonięte – i tak w kółko. Bielizna byłaby coraz cięższa i coraz mało wygodniejsza… Dodatkowo naraża się wtedy na przeziębienie czy bolesne obtarcia. W przypadku korzystania z bielizny termoaktywnej nic takiego nie będzie miało miejsca. Ze względu na swoje unikatowe właściwości bielizna ta bardzo dobrze odprowadza pot zachowując suchą skórę. Taki efekt w górach jest bardzo ważny gdzie wiatr czy deszcz potrafią oziębić człowieka w kilka chwil.

W trakcie ćwiczeń na siłowni czy sali treningowej jest to również bardzo ważne. Jednak tutaj również sprawdza się atut kompresji czyli dobrego przylegania bielizny do powierzchni ciała. Ten efekt drugiej skóry gwarantuje dobre jej ukrwienie co poprawia zaopatrzenie mięśni w wszystkie najważniejsze składniki. Dodatkowo zapewnia to ogrom wygody i komfortu. Pewne ćwiczenia wymagają bycia bardzo rozciągniętym – wraz z bielizną termoaktywną wszystko zawsze pozostanie na swoim miejscu.

Odpowiednia pielęgnacja bielizny termoaktywnej

Po zakupie bielizny termoaktywnej bardzo ważne jest dbanie o jej pielęgnacje. Ten materiał jest bardzo podatny na wysokie temperatury dlatego jest pranie powinno odbywać się w temperaturze maksymalnie 40 stopni Celsjusza. W przeciwnym razie materiał może stracić swoje unikatowe właściwości. Dlatego lepiej nie ryzykować i podczas wrzucania bielizny termoaktywnej nastawiać pralkę na odpowiednie programy.