poniedziałek, 06 luty 2023 13:17

Zestaw barmański: Z czego się składa?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
zestaw barmański zestaw barmański Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Zestawy do drinków nie są tylko dla profesjonalnych barmanów. Choć ich wyposażenie składa się z kompletu niezbędnych akcesoriów do robienia drinków. Profesjonalnych i identycznych jak w barze czy restauracji.

Zatem zestaw barmański do drinków można nazwać domowym zestawem do przyrządzania drinków wedle słynnych przepisów lub kreatywnie. A z czego składa się zestaw dla początkujących barmanów?

Z czego składa się zestaw barmański?

Wszystko zależy od producenta i tego, co też postanowił zawrzeć w danym zestawie. Jednakże w żadnym nie może zabraknąć takich akcesoriów dla barmana jak:

- shaker - bez niego nie zrobimy drinka we właściwym tego stwierdzenia znaczeniu, bowiem każdy napój alkoholowy kolorowy, taki jak drink, potrzebuje porządnego wymieszania; dostępne są: shaker bostoński dla profesjonalisty oraz shaker trzyczęściowy dla każdego (niepotrzebne są do niego sitka barmana);

- sitko barmańskie - dzięki niemu odcedzimy lód z naszego drinka, co nie zmieni jego smaku;

- miarki - często trzeba je dokupić dodatkowo, gdyż w zestawie na ogół brakuje ich, chociaż zawsze zamiast nich możemy użyć np. kieliszka;

- łyżka barmańska - niezbędny element dla początkujących, dzięki niemu wymieszamy warstwowe drinki w sposób proporcjonalny.

Jeżeli chcemy mieć podstawowy zestaw barmański, musimy wiedzieć, że może on stać się niewystarczający. Dlatego też warto od razu kupić profesjonalny zestaw barmański. 

Zestaw barmański dla początkujących? A może dla profesjonalisty?

Wbrew pozorom jest to ważny wybór. Bowiem istnieją różnice w zestawach barmańskich. Wiadomym jest, iż pierwszy zestaw barmański dla początkującego będzie nieco inaczej wyposażony niż profesjonalny zestaw barmański ze stali nierdzewnej. Jednak wszystko zależy od naszych wymagań i preferencji. Jeśli więc wiemy, że zestaw ma nam służyć do robienia raz na jakiś czas drinków dla znajomych, wystarczy nam zestaw dla początkujących. Jeżeli natomiast chcemy rozwijać swe barmańskie zdolności i robić coraz to nowe i trudniejsze drinki, najlepiej postawić na zestaw dla profesjonalisty. Jest jeszcze jednak opcja pośrednia. Możemy bowiem zakupić zestaw podstawowy dla początkujących barmanów i w razie potrzeby dokupić do niego pojedyncze elementy, takie jak np. szklanica barmańska. Optymalny jest zestaw cieszący się ogromną popularnością wśród barmanów: zestaw barmański bostoński. 

Zestaw barmański jako prezent dla znajomego

Po przeczytaniu wyżej wymienionych wskazówek, wiemy z czego powinien składać się zestaw barmański i czym kierować się przy wyborze. Zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić znajomemu idealny dla niego zestaw barmański. Oczywiście, o ile lubi robić drinki i interesuje się tematem barmańskim. Wówczas zaskoczymy znajomego przemyślanym i wymarzonym podarunkiem. Jednakże nie kupujmy czegoś takiego osobie, która raczej nie zna się na drinkach. Jeżeli bowiem prezent ma sprawić radość, musi być zgodny z zainteresowaniami. Kupmy zestaw barmański osobie, która będzie ochoczo z niego korzystać i rozwijać swe umiejętności barmańskie. Kierując się wszystkimi wskazówkami z naszego tekstu, będziemy w stanie wybrać odpowiedni zestaw.

Zestaw barmański to nie tylko możliwość rozwoju umiejętności przygotowywania drinków, to też modny i gustowny element wystroju. Jako że mamy ogrom zestawów barmańskich do wyboru, najlepiej rozejrzeć się na stronach internetowych i zapytać o doradzenie w wyborze sprzedawców i doradców, którzy znają się i pomogą nam wybrać zestaw do domu, dla siebie lub jako prezent dla smakosza.