środa, 19 październik 2022 11:13

Wygodne buty na jesień dla chłopca

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
buty dla dziecka buty dla dziecka pixabay

Wydawać by się mogło, że wybór butów na jesień dla chłopca nie powinien stanowić tak dużego problemu. Czy aby na pewno?

No cóż, jeżeli ktoś kieruje się tylko wyglądem, to szybko pozbędzie się problemu przy zakupie. Nie można jednak zapomnieć o tym, że to nie wygląd jest rzeczą ważną. Zdecydowanie istotniejsza jest wygoda, jak również komfort użytkowania. Do zakupu butów na jesień dla chłopca należy podejść w sposób świadomy, aby być pewnym tego, że maluch ma odpowiednie obuwie na sobie.

Elastyczność i długość

Dwa ważne aspekty, jakie należy omówić, to elastyczność podeszwy, jak również odpowiednia długość wkładki do butów. Co należy rozumieć pod pojęciem elastyczności? To, że podeszwa powinna w 2/3 odpowiednio uginać się pod naporem działania dziecka. Jeżeli stopa dziecka natrafi na twardą podeszwę, która na dodatek nie będzie współpracować, to można być pewnym tego, że nie będzie to dobrze rzutowało na całościową postawę. Może to doprowadzić do deformacji nie tylko w stopie, ale również może to rzutować na prawidłową postawę ciała dziecka - https://www.demar.com.pl/blog/kategoria/dzieciece-obuwie/.

Dlaczego wkładka jest tak ważna? Ponieważ wielu rodziców zapomina o tym, że długość wewnętrznej wkładki powinna być o ok. od 0,5 do 1 cm dłuższa. Tym bardziej, że chodzi tu o podeszwę w butach jesiennych, gdzie już zakłada się dzieciom skarpetki grubsze, zapewniające więcej ciepła. Dzięki temu dziecko będzie miało zapewnione maksimum komfortu. Rodzic przy tej okazji nie będzie musiał obawiać się tego, że cokolwiek będzie uciskać na stopę malucha podczas chodzenia, powodując tym samym dyskomfort u niego.

Rozmiar rozmiarowi nie równy

Pod uwagę należy wziąć również rozmiar stopy dziecka. Mali chłopcy są kochani i bardzo energiczni. Nie można jednak zapomnieć o tym, że rozmiar ich stopy zmieniać się może jak w kalejdoskopie. W szczególności, jeżeli mowa jest o kilkulatkach. Przed zakupem obuwia należy upewnić się, że rozmiar obuwia dziecka jest znany. Jak dokonać pomiaru buta dziecka? Wystarczy odrysować jego stopę na kartce. Jeden z najbardziej klasycznych sposobów, który stosowany jest przez kolejne pokolenia rodziców. Po odrysowaniu stopy dziecka, należy zmierzyć długość pomiędzy największym palcem a stopą dziecka. Każdy producent obuwia jesiennego nie tylko podaje sam rozmiar buta, ale również długość. Warto zwracać uwagę na takie informacje, ponieważ rozmiar rozmiarowi jest nierówny. Trzeba zwrócić uwagę na takie informacje, żeby mieć pewność co do tego, że chłopiec w porze jesiennej, będzie mógł faktycznie nosić wygodne buty.