środa, 06 lipiec 2022 11:30

Stwórz domową salę kinową dzięki soundbarowi Dolby Atmos i DTS:X

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
soundbar Dolby Atmos soundbar Dolby Atmos pixabay

Zawsze marzyłeś o tym, aby dźwięki z ulubionych filmów wypełniał każdy milimetr przestrzeni Twojego domu, a Twoje wnętrzności skakały w rytm przeraźliwych efektów z ulubionych filmów grozy?

Wykorzystując nowe standardy dźwiękowe, czyli zamknięte w soundbarze formaty Dolby Atmos i DTS:X, już dzisiaj możesz sprowadzić warunki kina domowego do swojego salonu.

Sala kinowa we własnym domu? Czemu nie!

Z przyjemnością chodzisz do kina, aby nacieszyć się efektami dźwiękowymi, które otaczają Cię z każdej strony? Cenisz to uczucie, gdy – obserwując na kinowym ekranie lecący samolot – masz wrażenie, że słyszysz odgłosy silnika z tyłu głowy? Nowoczesna technologia zamkniętego w niewielkim soundbarze dźwięku w formacie Dolby Atmos i DTS:X to elektroniczna ewolucja, która pozwala na odtworzenie warunków sali kinowej w Twoim domu. To, co do tej pory wydawało się możliwe jedynie w kinowych multipleksach, dziś jest dostępne dla każdego w jego własnym domu!

Nowy wymiar przestrzennego dźwięku – soundbar Dolby Atmos

Jak działa technologia Dolby Atmos i DTS:X? To nic innego jak rodzaj dźwięku obiektowego, który powoduje, że każdy odgłos słyszany jest z kierunku obiektu znajdującego się na ekranie Twojego telewizora. Co to znaczy w praktyce? Jeśli wybuch w filmie nastąpi w lewej części ekranu, jego dźwięk dobiegnie z lewej strony pokoju. Na ekranie bohatera ściga terenowy jeep? Odgłos silnika będzie słyszalny z tyłu Twojej głowy. Ten niezwykły format wielopoziomowego dźwięku –  zwany również sferycznym lub dookolnym – pozwala na pozycjonowanie dźwięku zarówno w pionie, jak i w poziomie, co znacząco wpływa na poczucie, że dźwięk dosłownie otacza Cię z każdej możliwej strony. 

Przeniesienie do zacisza domowego salonu technologia przestrzennego dźwięku pozwoli na pełniejsze i bardziej realistyczne przeżywanie oglądanych scen, przenosząc Cię w świat Twoich ulubionych bohaterów, a to wszystko bez wychodzenia z domu. Zamknięte w soundbarze technologie Dolby Atmos i DTS:X to rozwiązanie dostępne dla każdego – soundbar z łatwością zmieści się obok Twojego telewizora, niezależnie od posiadanego metrażu. Dzięki kompaktowemu, niewielkiemu rozmiarowi soundbar nie wymaga wiele miejsca, nie ingerując w w estetykę domowej przestrzeni. Jednym słowem  – soundbar Dolby Atmos i DTS:X to niewielka inwestycja, a wielkie dźwiękowe i emocjonalne efekty.

Zero ograniczeń, same możliwości

Przede wszystkim warto wybrać soundbary, które obsługują oba formaty dźwięku, ponieważ każdy z nich wnosi kino domowe na zupełnie nowy poziom oglądania i przeżywania filmów. Filmów, których na szczęście nie brakuje, bowiem standardy Dolby Atmos i DTS:X obsługiwane są przez platformy streamingowe takie jak Netflix, jak również mogą one zostać zapisane na nośnikach Blu-ray. Możliwości jest wiele, a jedyne, czego potrzebujesz, to soundbar Dolby Atmos i DTS:X, które otworzą przed Tobą nowy świat dźwiękowych możliwości i pozwolą przeżywać historie filmowe za zupełnie innym poziomie. Posiadając soundbar obsługujący obie technologie, pozostaje Ci tylko rozsiąść się wygodnie w ulubionym fotelu, wybrać ulubiony film i dać się przenieść w nową dźwiękową przestrzeń.