sobota, 26 listopad 2022 15:45

Siatka na balkon dla bezpieczeństwa Twojego pupila

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
siatka na balkon siatka na balkon Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Siatki zabezpieczające balkon są szczególnie ważnym elementem wyposażenia mieszkania właścicieli kotów. Dowiedz się jak powinna wyglądać odpowiednia siatka na balkon.

 

Co dają siatki ochronne?

Siatka ochronna jest stosowana do zabezpieczenia przestrzeni balkonu, tarasu lub okien. Jej najważniejszą funkcją jest niedopuszczenie do tego żeby zwierzę opuściło daną przestrzeń.

Koty mimo swojej zręczności mogą doznać poważnych kontuzji w przypadku kiedy spadną z dużej wysokości. Oczka siatki zostały obliczone w ten sposób żeby zwierzę nie mogło się przez nie prześlizgnąć.

Teren balkonu to atrakcyjna przestrzeń dla zwierzęcia niewychodzącego, która daje możliwość bliższego doświadczenia otoczenia. Swoboda jaką daje siatka może uczynić naszego pupila szczęśliwszego i urozmaicić mu codzienność.

Siatki balkonowe i ich materiał

Żeby siatka spełniała swoje funkcje musi być wykonana z właściwego materiału.

Przede wszystkim musi być:

  • wytrzymała (zdać test ostrości pazurków oraz zębów)
  • nie naciągać się
  • być odporna na promieniowanie UV oraz warunki atmosferyczne

Nie mniej ważne jest to żeby nie stanowiła zagrożenia dla zwierzęcia. Musimy brać pod uwagę, że część kotów będzie ją gryźć, dlatego nie może się snuć powodując niebezpieczeństwo połknięcia części lub zranienia jamy ustnej.

To jaka siatka będzie dla nas najlepsza w dużej mierze zależy od osobowości naszego zwierzęcia oraz jego gabarytów. Mniejsze koty, które nie są zbyt aktywne mogą mieć cieńsze siatki. W przypadku dużego i ciekawskiego kota siatka musi cechować się większą odpornością. 

Siatka zabezpieczająca oraz jej montaż

Żeby zapewnić odpowiednie zabezpieczenie balkonu należy wykonać profesjonalny montaż siatki.

Montaż siatki balkonowej może odbyć się poprzez bezpośrednie umieszczenie w ścianie korków rozporowych lub zaczepów, a także dzięki bezinwazyjnej metodzie, która przewiduje stworzenie "klatki" w obrębie balkonu. W przypadku drugiego sposobu, konstrukcja balkonu nie jest w żaden sposób naruszona.

Siatka balkonowa może być zamontowana w przypadku kiedy nasze mieszkanie nie posiada zewnętrznego zadaszenia, wówczas również tworzy się rusztowanie, na które zostaje naciągnięta siatka. 

Żeby mieć pewność, że siatka na balkon zostanie właściwie zmontowana warto jest skorzystać z usług firm zajmujących się zabezpieczaniem balkonów.

Jeżeli chcesz zapewnić beztroską zabawę na świeżym powietrzu dla Twojego zwierzęcego przyjaciela wystarczy właściwie zabezpieczyć balkon. Pamiętaj jednak, że ciekawski zwierzak może testować siatkę. Dla jego całkowitego bezpieczeństwa nie zostawiaj go samego podczas eksplorowania terenu.