poniedziałek, 14 luty 2022 16:06

Przysmaki dla każdego psa

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
ciasta dla psa ciasta dla psa pixabay

W społeczeństwie wielu jest amatorów psów, którzy uwielbiają wprost dogadzać swoim ukochanym czworonożnym przyjaciołom.

Dlatego nie ma się czemu dziwić, że producenci wprost prześcigają się w produkowaniu psich przysmaków. Należy jednak pamiętać o tym, że ciasta dla psa wcale nie muszą być super zdrowe i należy podawać je z rozsądkiem. Warto także zainteresować się głębiej tematem i kupować tylko takie, które w żaden sposób nie zaszkodzą ulubionym pupilom. Na rynku znajdują się zdrowe alternatywy, które znacznie ułatwiają tresurę czworonogów, ale także czyszczą im zęby lub wspomagają trawienie.

Przysmak przysmakowi nierówny

Dlatego zdecydowanie lepiej kupować ciastka dla psów w profesjonalnym i doskonale zaopatrzonym sklepie zoologicznym niż w osiedlowym markecie. Przede wszystkim jest tam większy wybór, ale także obsługa lepiej potrafi doradzić, co będzie najodpowiedniejsze dla czworonoga. Mimo wszystko warto najpierw się upewnić u weterynarza albo bardziej doświadczonego hodowcy, co najlepiej podawać i jak często należy to robić.

Wielu właścicieli podaje ciasta dla psa (https://lugers.pl/pol_m_Pies_Karma-dla-psa_Przysmaki-dla-psa_Ciastka-dla-psa-910.html) w charakterze zachęty lub nagrody w czasie tresury. Nie ma w tym nic złego i jest to jak najbardziej pożądane, trzeba, jednakże wówczas zapamiętać, że psy dosyć łatwo tyją. Najlepiej kupić niewielkie przysmaczki, które odpowiednio wynagrodzą ciężką pracę, ale jednocześnie nie pozwolą na znaczące przekroczenie dziennego zapotrzebowania kalorycznego psiaka. Otyłe osobniki często chorują i mają znacznie obniżony komfort życia, dlatego należy unikać sytuacji, w której waga psa zaczyna gwałtownie rosnąć.

Psy z różnymi schorzeniami nie mogą jeść wszystkiego

Dlatego podając ciasta dla psa alergikowi lub co gorsza cukrzykowi, należy bardzo uważać. W sprzedaży dostępne są przysmaki, które dedykowane są psiakom z tego rodzaju problemami i to właśnie w nie powinien zainwestować odpowiedzialny i kochający właściciel. Dzięki temu futrzak nie będzie musiał obejść się smakiem, kiedy jego psi koledzy będą zajadać przysmaki, a jednocześnie sam będzie w dobrej kondycji zdrowotnej.

Ciastka dla psów sprzedawane są w setkach różnych odmian, dlatego wybierając warto wziąć pod uwagę to, jakie upodobania ma czworonóg. Dużą estymą wśród psów cieszą się intensywne smaki, takie jak różnego rodzaju ciasteczka rybne. Jeżeli jednak człowiekowi zależy na tym, żeby psi oddech był neutralny i nie powodował nieprzyjemnych skojarzeń, lepiej kupić coś, co będzie pachnieć nieco słabiej, a ulubione przysmaki podawać jedynie na początku długich spacerów.