poniedziałek, 14 luty 2022 16:15

Dekoracje świąteczne z szyszek - pomysły i inspiracje

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
szyszki ozdobne szyszki ozdobne pixabay

Naturalne ozdoby bardzo pięknie wyglądają w pomieszczeniach urządzonych w dowolnym stylu, ale też na balkonach lub w ogrodzie.

Artykuły dekoratorskie stanowiące fragmenty roślin są niezwykle uniwersalne i mają ogromne zastosowanie. Dobrym przykładem są szyszki ozdobne. Mogą one pochodzić z różnych gatunków drzew, różnią się między sobą kształtem, wielkością, a często nawet kolorem.

Charakterystyka szyszek używanych w dekoracjach

Szyszki są bardzo wytrzymałe na temperaturę oraz na wilgotność. Produkty pochodzące z modrzewi oraz z sosen i ze świerków nie rozpadają się nawet pod wpływem czasu. Gotowe szyszki ozdobne są czyste oraz wysuszone, dzięki temu wyglądają bardzo estetycznie i są pięknie rozwinięte. Naturalne ozdoby można dowolnie barwić — służą do tego spraye, ale nawet zwykłe farby. Pozwala uzyskać to niesamowitą ozdobę, którą można użyć np. do przystrojenia choinki świątecznej. Są niezwykle lekkie, dlatego idealnie udaje się je przyklejać do różnych powierzchni. Bardzo dobrze sprawdza się np. klej na gorąco. Kształt szyszek ozdobnych umożliwia wiązanie ich do tasiemek lub do sznurków, co pozwala stworzyć np. girlandy na ścianę. Szyszki pięknie wyglądają w pomieszczeniach podczas świąt zimowych. Są to nader nastrojowe elementy wystroju.

Przykłady zastosowania szyszek ozdobnych

Szyszki ozdobne mogą pomóc przystroić mieszkanie lub balkon w czasie świąt. Duże szyszki sosny będą stanowić główny element dekoracyjny stołu. Można przystroić je gałązkami świerkowymi, szklanymi bombkami lub suszonymi owocami oraz kwiatami. Bardzo ładnie wyglądają w stroikach, które kładzie się na groby. Z szyszek ozdobnych robi się też dekoracyjne wieńce na drzwi lub na stół. Można przyozdobić je światełkami lub świecami. Pomalowane szyszki świetnie wyglądają na drzewku bożonarodzeniowym. Wystarczy przykleić do nich cekiny, koralki i dodać barwną wstążkę, a nawet zwykły, szary sznurek. Sprawdzą się jako girlanda na ścianę. W towarzystwie mchu szyszki będą pięknie wyglądać w szkle. Potrzebna jest tylko szklana kula i trochę naturalistycznych ozdób — np. kora drzewa, drobne kamyki i powykrzywiane pędy rośliny. Szyszki ozdobne mogą posłużyć do zrobienia uroczego drzewka. To idealny sposób na prezent. Wystarczy przykleić szyszki na stojaku w kształcie koła i dodać trochę kolorowych ozdób. Taką dekorację można wręczyć bliskiej osobie z okazji świąt. Szyszki mogą też być bazą do prac kreatywnych dla dzieci. Świetnie sprawdzą się w roli materiału na ludziki. Wystarczy klej, kawałek sznurka oraz papier. To też cenny element kompozycji kwiatowych, dlatego floryści sięgają po nie bardzo często, zwłaszcza jesienią i zimą.