poniedziałek, 27 luty 2023 17:24

Planujesz remont mieszkania? Znajdź dobrych fachowców!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
remont mieszkania Warszawa remont mieszkania Warszawa Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Remont mieszkania, domu lub wykończenie lokalu w stanie deweloperskim, jawi się niektórym osobom jako istny koszmar. Bałagan, tony kurzu i duże wydatki. Wcale nie musi tak być, jeśli postawimy na dobrą firmę, która wykona wszystkie prace terminowo i solidnie. Najlepiej zgłosić się do przedsiębiorstwa, które ma już ugruntowaną pozycję na rynku. 

 

  1. Kompleksowe remonty mieszkań
  2. Usługi remontowe i wykończeniowe
  3. Ile to kosztuje?

Kompleksowe remonty mieszkań

Najlepiej najpierw zaplanować remont mieszkania. Należy określić, jakie prace wykonamy i w jakim zakresie. Jeśli nie potrafimy zrobić tego sami, najlepiej zwrócić się do specjalisty. Nie warto tu zdawać się na przypadkowego "fachowca", którego umiejętności mogą pozostawiać wiele do życzenia. Na rynku istnieje wiele firm, wykonujących remont mieszkania Warszawa, rzetelnie i solidnie. Specjaliści od remontów mieszkań, zaproponują nam co i w jakiej kolejności zrobić, licząc się oczywiście z zasobnością naszego portfela. Jeśli natomiast kupiliśmy nowy lokal w stanie deweloperskim, poszukajmy przedsiębiorstwa, którego specjalnością są nie tylko remonty, ale także wykończenie mieszkania Warszawa. Na terenie Warszawy nie brakuje firm, które wykonują kompleksowe usługi remontowe. Pod okiem wykwalifikowanych specjalistów, renowacja wnętrz z pewnością będzie łatwiejsza. Od czego zacząć remont mieszkania w bloku z wielkiej płyty, lub starej kamienicy? Przede wszystkim, od przeglądu stanu technicznego instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej. Stare mieszkanie może kryć wiele "niespodzianek, z którymi specjaliści powinni bez kłopotu sobie poradzić. Następnie, należy przygotować się do malowania ścian, poprzez usunięcie starej farby i zagruntowania ich powierzchni. Najwięcej pracy wymaga zwykle generalny remont łazienki. Zapewne konieczna będzie wymiana tzw. białego montażu, oraz rur wodno-kanalizacyjnych. Wiele czasu zabiera również położenie nowych płytek na ścianach i podłogach. Kolejnym krokiem jest renowacja stolarki okiennej i drzwiowej, jeśli nie chcemy wymieniać jej na nową. 

Usługi remontowe i wykończeniowe

Firmy oferujące wykończenia wnętrz z rynku pierwotnego, działają na terenie całej Warszawy. Te najlepsze, są obecne na rynku od długiego czasu i mają wieloletnie doświadczenie. Ponieważ dla takich przedsiębiorstw, najważniejszą rzeczą jest zadowolenie klientów, z niektórymi z nich współpracuje architekt wnętrz. Taki specjalista, pomoże nam rozplanować układ całego lokalu, dobrać odpowiednie kolory, oraz zaprojektuje ustawienie mebli kuchennych. Podpowie także, gdzie będą pasowały ścianki działowe a gdzie sufity podwieszane. Na życzenie klientów, firma wykona również montaż oświetlenia. Wszystkie prace remontowe i wykończeniowe prowadzone będą zgodnie ze sztuką budowlaną. Wcześniej, specjaliści sporządzą dokładną wycenę prac i kosztów materiałów budowlanych, aby klienci mogli zmieścić się w ustalonym budżecie. Dobry fachowiec to taki, który spełnia oczekiwania klientów, bez generowania niepotrzebnych kosztów.  

Ile to kosztuje?

Na to pytanie, niestety, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od wielkości lokalu, jego stanu technicznego i zakresu prac. Ogromne znaczenie ma to, ile kosztują materiały budowlane użyte do przeprowadzenia remontu, lub wykończenia mieszkania. Specjaliści mają jednak fachową wiedzę na temat cen materiałów i robocizny, dlatego sporządzając kosztorys, będą starali się dopasować go do twojego zlecenia. Dużą zaletą firm remontowo wykończeniowych jest to, że po zakończeniu prac, fachowcy dokładnie po sobie sprzątają. Zastaniesz więc mieszkanie, do którego od razu będziesz mógł się wprowadzić, bez żmudnego usuwania resztek farby czy innych materiałów z okien i podłóg.