poniedziałek, 06 marzec 2023 19:12

Jakie są najpotrzebniejsze narzędzia do prac ogrodowych?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
stihl stihl Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Prace w ogrodzie często wymagają użycia specjalistycznych narzędzi, bowiem sama praca rąk do niektórych zadań nie wystarcza. Aby zaoszczędzić siły i nie podejmować się większego wysiłku, warto zaopatrzyć się w kilka niezbędnych maszyn, które pomogą nam szybko i efektywnie pielęgnować ogród. Jakie to narzędzia? 

 

Pilarka spalinowa stihl 

Firma stihl oferuje profesjonalne urządzenia, które pomagają dbać o ogród. Jednym z nich jest pilarka łańcuchowa spalinowa. Tam gdzie zawodzą nożyce do gałęzi czy inne narzędzia, da sobie radę piła spalinowa stihl. Pilarka spalinowa przecina nawet grubsze gałęzie oraz twarde drewno. Oprócz zastosowań profesjonalnych, piły można używać też do mniej wymagających prac. Jakie zalety ma to elektronarzędzie? Jest mimo wszystko mobilne i posiada wygodny, mocny uchwyt, zatem nie wyślizgnie się nam z ręki podczas pracy. Narzędzia stihl mają ogromny poziom bezpieczeństwa użytkowania, zatem sam projekt rękojeści jest niebywale dopracowany. Pilarka to niewątpliwie jedna z najprzydatniejszych propozycji narzędzi polecanych do prac w ogrodzie.

Kosa spalinowa stihl

Każdemu posiadaczowi terenu zielonego zależy na utrzymanie go w jak najlepszym i najładniejszym stanie. Jednym z najważniejszych zadań zatem jest dbałość o stan zieleni, czyli trawy. A wiadomo, iż często estetykę ogrodu psują chwasty. Wówczas niezbędne będzie po jeden z modeli kos spalinowych. To bowiem urządzenie mobilne, które jest bardzo wygodne w użyciu i wydajne oraz sprawne. Wszystko dlatego, że kosa spalinowa stihl ma ogromną moc silnika a wiele modeli posiada opcje z wymiennymi głowicami, które pokonają nawet najgorsze gęstwiny. Po co zatem niszczyć zwykłe kosiarki, które nie zdołają przedrzeć się przez chaszcze lub ręcznie wyrywać chwasty, skoro możemy wykosić wszystko kosą spalinową? 

Traktory ogrodowe czy roboty koszące?

W żadnym ogrodzie nie można zapomnieć o kupnie traktorka ogrodowego. Czym różnią się te dwa urządzenia? Mianowicie tym, iż traktor jest polecany do większych i bardziej wymagających ogrodów. Oprócz tego poradzą sobie z lekko zaniedbanym terenem działki. Jednakże jeżeli chcemy tylko na bieżąco dbać o stan trawy i jej krótkość oraz schludny wygląd, robot koszący zdecydowanie wystarczy. Traktor ogrodowy swoją budową przypomina mini wózek golfowy, zatem nie znajdzie zastosowania w niewielkim ogrodzie. Tutaj spokojnie podoła robot, idealnie koszący niewielkie powierzchnie zielone. Jednak przy ogromnym i w dodatku nieco krzywym terenie sprawdzi się tylko traktor. Wyobraźmy sobie bowiem jak długo robiłby to robot, którego w dodatku trzeba by było co chwilę opróżniać.

Wiemy już jakie są trzy najpotrzebniejsze elektronarzędzia ogrodowe. Warto zatem zastanowić się nad swymi wymaganiami i wybrać najlepsze modele. Najlepiej z doradcą.