środa, 30 marzec 2022 08:24

Jak wykorzystać konfetti na stół do stworzenia oryginalnych dekoracji?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
konfetti na stół konfetti na stół pixabay

Poszukując oryginalnych dekoracji stołu, nie należy ograniczać się wyłącznie do zastawy, serwetek czy winietek. Dobrze jest poszukać także innego typu, niestandardowych rozwiązań, jakim jest na przykład konfetti na stół. Z jego pomocą możemy stworzyć bardzo ciekawe, niepowtarzalne wręcz ozdoby na stół.

W jaki sposób wykorzystać różnego typu konfetti na stół?

Konfetti metaliczne, diamentowe, a może papierowe?

Zacznijmy od tego, że obecnie dostępnych jest wiele rodzajów konfetti ozdabiających stoły, przy których biesiadują goście. Wśród najpopularniejszych wymienia się konfetti metaliczne, diamentowe oraz papierowe. Możemy dobierać je dowolnie, w zależności od tego, w jakim dokładnie stylu chcemy urządzić przyjęcie i stworzyć na nie dekoracje. Co ciekawe, różne rodzaje konfetti na stół można ze sobą łączyć, co jest zalecane, jeśli zależy nam na wielobarwnych ozdobach, które ożywią pomieszczenie. Oczywiście, możemy także postawić na lekkie, pastelowe konfetti stołowe, które idealnie sprawdzają się na przykład na komuniach czy weselach.

Jak wykorzystać konfetti do dekoracji stołu?

Pozostaje pytanie, w jaki sposób wykorzystać konfetti do dekoracji stołu? Może je przede wszystkim umieścić w dowolnej konfiguracji na obrusach, na przykład wokół talerzy, wazonów czy po prostu, mogą one stworzyć ciekawy, artystyczny nieład. Z drugiej strony konfetti na stół idealnie prezentują się w długich bądź w owalnych, pojemnych wazonach. Wystarczy tylko umieścić pewną ich ilość wewnątrz naczynia, a do środka włożyć na przykład sztuczne kwiaty. Możemy także zrezygnować z dodatkowych ozdób, jeśli uważamy, że konfetti samo w sobie będzie wystarczającą dekoracją. Tutaj ponownie - jeśli zależy nam na tym, aby podkreślić elegancki styl przyjęcia, wybierzmy konfetti białe, przeźroczyste bądź w kolorach pastelowych. Nieco bardziej żywe kolory sprawdzą się natomiast w sytuacji, gdy chcemy dodać dekoracji nieco więcej wigoru i wzbudzić nią zainteresowanie gości.

Konfetti do domu i do restauracji

Konfetti na stół możemy wykorzystać zarówno w momencie, gdy przygotowujemy przyjęcie w restauracji, jak i wtedy, gdy decydujemy się na kameralną imprezę w domowym zaciszu. Co ciekawe jako ozdoba konfetti sprawdzi się także na co dzień, pięknie dekorując nasz stół. Wtedy zazwyczaj decydujemy się umieścić je w wazonie bądź w innego typu naczyniu ozdobnym. Pamiętajmy, że wybór konfetti na co dzień jest dosyć nieoczywisty, dlatego też warto zastanowić się nad ich zakupem, jeśli zależy nam na stworzeniu niepowtarzalnych, przyciągających uwagę aranżacji.