piątek, 30 czerwiec 2023 12:31

Jak wybrać ochraniacz na materac? 

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
ochraniacz na materac ochraniacz na materac mat. prasowe

Ochraniacz na materac skutecznie zapobiega przemoczeniu materaca oraz innym zabrudzeniom. Ochrona materaca jest wskazana ze względu na niemożność dokładnego czyszczenia ciężkiego i dużego materaca. Ochrona przed alergenami i higiena są wskazane dla zdrowia! Dobry ochraniacz na materac to skuteczne rozwiązanie tego problemu. Dowiedz się więcej! 

 

Ochraniacz na materac — funkcjonalność 

Ochraniacz na materac bardzo dobrze zabezpiecza materac przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami, również tymi niewidocznymi gołym okiem. Nieprzemakalny ochraniacz na materac nie pozwoli przepuścić w głąb materaca nie tylko wody, pomoże również osobom mającym problemy z nietrzymaniem moczu. Doskonale nadaje się dla osób starszych, dzieci, choć tak naprawdę jest dobry dla wszystkich. Większa higiena i kontrola nad zabrudzeniami w łóżku, gdzie spędzamy ok.⅓ życia na spaniu musi mieć znaczenie dla naszego zdrowia. Ochraniacz na materac doskonale zapobiega przedostawaniu się wgłąb naszego materaca cząstek organicznych i kurzu. Co za tym idzie dłużej nasz materac pozostaje jak nowy i dłużej nie będzie stanowił problemu nawet dla alergików. Nasz naskórek naturalnie wciąż się złuszcza i stanowi pożywkę dla roztoczy i innych drobnoustrojów. 

Ochraniacz na materac — wygodne dopasowanie i konserwacja 

Ochraniacz świetnie radzi sobie z utrzymywaniem większej higieny i ochroną materaca. Większość ochraniaczy na materac można prać w pralce i nie wymagają żadnych specjalnych zabiegów konserwujących. Nawet ochraniacze na materac z dodatkami takimi jak tlenek cynku nie tracą swoich właściwości nawet po wielokrotnym praniu w pralce. Producenci dbają też o to, by zakładanie ochraniacza było łatwe. Z każdej ze stron znajdują się zwykle wszyte gumy. Są grube i odporne, naciągają się na rogi materaca, który dodatkowo przydusza je swoim ciężarem. Dzięki temu ochraniacz na materac stabilnie spoczywa na powierzchni naszego materaca. Ważnym aspektem jest odpowiedni wybór rozmiaru. Materac nie powinien wystawać poza krawędzie materaca. Idealnie, kiedy jest dopasowany, czyli ani za krótki, ani za długi. 

Ochraniacz na materac — jaki wybrać? 

Ochraniacze na materac dostępne są nie tylko w różnych rozmiarach. Przede wszystkim mogą różnic się niektórymi właściwościami, materiałem oraz wierzchnią warstwą. Powierzchnia  może być pikowana lub gładka, co należy dopasować do swoich preferencji. 

  • Ochraniacz na materac wodoodporny — zazwyczaj wykonany z membrany z poliuretanu (PU), która jest nieprzemakalna. Alternatywą może być tkanina PVC. Każdy ochraniacz na materac jest nieprzemakalny w miejscu, w którym styka się z materacem. Na wierzchniej warstwie zwykle jest tkanina bawełniana, która jest miękka i przyjazna dla skóry. Na ochraniacz na materac oczywiście nakładamy jeszcze prześcieradło. Tak pościelone łóżko daje w pełni zabezpieczenie dla materaca oraz zapewnia wygodny i zdrowy sen. 
  • Ochraniacz na materac z dodatkami — Czasem w ofercie pojawiają się ochraniacze na materac, w których zastosowano dodatkowe materiały mające pozytywny wpływ na zdrowie. Przykładem może być ochraniacz, którego wierzchnią warstwę pokrywa Tencel®, włókno utrzymywane z celulozy drzewnej o właściwościach termoregulacyjnych. Innym przykładem może być tlenek cynku, o właściwościach kosmetycznych, pielęgnujących dla skóry, zapobiega nadmiernej potliwości.