piątek, 27 styczeń 2023 18:30

Jak odpowiednio wybrać pastę do zębów?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jak odpowiednio wybrać pastę do zębów? Jak odpowiednio wybrać pastę do zębów? pixabay

Żeby dbać właściwie o higienę jamy ustnej nie możemy zapomnieć o odpowiednim doborze pasty do zębów. Wybierz właściwy produkt w zależności od tego jaki efekt oczekujesz lub z jakimi dolegliwościami się zmagasz.

 

Codzienna higiena jamy ustnej

Żeby zachować zdrowie jamy ustnej należy regularnie dbać o jej czystość. Pomocne do tego są płyny do płukania, nicie dentystyczne, ale przede wszystko ważne są pasty do zębów, których używamy przy szczotkowaniu.

Główną zasadą szczotkowania zębów jest dokładność. Każde ominięte miejsce, w którym zachowają się resztki jedzenia może być potencjalnym źródłem rozwijania się próchnicy. Stomatolodzy zalecają przynajmniej dwa razy dziennie myć zęby, w najlepszym przypadku można dokonywać tej czynności po każdym posiłku. 

Przed próchnicą oraz bakteriami będą chronić nas dobre pasty, które wspomogą w zabiegach higienizacji. Najlepsze są te produkty, które zawierają naturalne składniki.

Naturalne pasty do zębów są bezpieczne nie tylko dla naszego szkliwa, ale również ogólnego zdrowia.

Różne potrzeby, różne rodzaje past

Produkty do higieny jamy ustnej możemy dobierać również pod konkretny efekt, który chcemy osiągnąć. Wśród z nich znajdziemy takie, które składniki czynne mają dobierane pod katem np. wybielania zębów, likwidacji zabarwień lub polepszenia kondycji szkliwa.

Na rynku produktów do higieny jamy ustnej możemy znaleźć specyfiki higieniczne korzystające z najnowszych technologii. Przykładem może być pasta do zębów, którą nakłada się na szkliwo, a następnie naświetla niebieskim światłem. Ten zabieg ma powodować przyspieszenie wybielania.

Nie ważne, czy to będzie pasta wybielająca, czy wzmacniająca Twoje zęby, zawsze pamiętaj o zapoznaniu się z jej składem. Nawet dobra pasta do zębów wybielająca może zawierać szkodliwe składniki, których nie będzie miała naturalna pasta. Wówczas wybór jest jeden - postaw na swoje zdrowie.

Nadwrażliwość zębów - pasty dla problemów zdrowotnych

Żeby dobrać odpowiednią pastę pod problemy w jamie ustnej najlepiej jest sięgnąć do specjalistycznych produktów.  

Cechą charakterystyczną specjalistycznych produktów jest ich kompleksowe zadbanie o jakość zębów. Dobra pasta wybielająca może nie tylko zlikwidować nieświeży oddech, ale również zabezpieczy powierzchnię zębów i zatrzyma krwawienie dziąseł.

W przypadku uciążliwej nadwrażliwości zębów poszukaj naturalnych past, które są uzupełnione o dodatkowe składniki. Produkty przeciwko nadwrażliwości posiadają większą ilość fluoru, witaminy jak witamina B5 oraz składniki uśmierzające ból.