piątek, 27 styczeń 2023 18:51

Jak wybrać odpowiednie meble do biura domowego

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Meble biurowe Katowice Meble biurowe Katowice mat.prasowe

Współcześnie coraz więcej prac jesteśmy w stanie wykonywać zdalnie. Jest to z jednej strony szansa, z drugiej natomiast utrudnienie, gdyż nie każdy potrafi pracować z domu.

Jeżeli chcemy lub musimy pracować w swoim mieszkaniu, jednak mamy problem ze skupieniem się – koniecznie pomyślmy o aranżacji własnego biura, które będzie znacznie lepszą alternatywą od pracy na kanapie.

Aranżacja domowego biura

Stworzenie biura we własnym domu w niektórych wypadkach może być łatwiejsze niż aranżowanie tradycyjnej przestrzeni biurowej. Zwłaszcza, gdy biuro ma być przeznaczone wyłącznie dla nas. Jeżeli nie zamierzamy przyjmować do swojego domowego biura klientów, nie musi ono spełniać funkcji reprezentacyjnej. Nie potrzebujemy kupować bardzo drogich, efektownych mebli i akcesoriów tylko dlatego, żeby zrobić dobre wrażenie na osobach, które do nas przychodzą.

Większość osób aranżujących domowe biura stara się zredukować wydatki. Możemy osiągnąć ten cel wykorzystując meble, które mamy już we własnym domu. Być może posiadamy stary regał czy szafę, które zamierzaliśmy wyrzucić. Czasem wystarczy ich pomalowanie, żeby zyskały drugie życie. Jeśli nie mamy odrębnego pomieszczenia, w którym moglibyśmy urządzić biuro, masywna szafa lub regał może pełnić dodatkową funkcję ścianki działowej.

Ekspert z salonu mebli biurowych w Katowicach: jakich mebli nie może zabraknąć w domowym biurze?

To jakich mebli potrzebujemy w swoim domowym biurze zależy przede wszystkim od tego jaki jest charakter prowadzonej przez nas działalności. Trudno jednak wyobrazić sobie pracę w biurze bez biurka i dobrze wyprofilowanego krzesła lub fotela.

Jeżeli spędzamy w domowym biurze co najmniej kilka godzin dziennie, powinniśmy zadbać, żeby krzesło, na którym siedzimy było solidnie wykonane i dobrze wyprofilowane. Ważne jest, żeby posiadało ono regulację wysokości – funkcja ta pozwoli nam dostosować ułożenie krzesła do naszego wzrostu, a także wysokości biurka. Wybór profesjonalnych krzeseł biurowych jest w tej chwili ogromny. Mamy do wyboru nawet specjalne krzesła umożliwiające siedzenie po turecku.

Gdy nasza praca odbywa się głównie przed komputerem, być może warto rozważyć zakup specjalnego biurka posiadającego regulację wysokości. Pozwala nam ono na naprzemienną stojącą i siedzącą pracę.

Profesjonalne meble do biura Katowice

Specjalista z salonu mebli biurowych w Katowicach radzi, żeby do domowego biura wybierać meble profesjonalne. Wprawdzie pracując w domu nie musimy obawiać się kontroli, jednak powinniśmy uzmysłowić sobie, że wymogi prawne dotyczące ergonomii nie zostały wprowadzone bez powodu. Odpowiednie meble mogą nam pomóc zminimalizować ryzyko wystąpienie chorób zawodowych w przyszłości. Choć praca siedząca uznawana jest powszechnie za lekką, warto zdawać sobie sprawę, że ludzkie ciało nie jest przystosowane do spędzania wielu godzin w jednej pozycji.

Jeśli chcemy mieć pewność, że korzystamy z mebli, które są bezpieczne dla naszego zdrowia, wybierajmy takie modele, które pochodzą z oferty renomowanych producentów mebli biurowych. Możemy mieć wówczas pewność, że zostały one zaprojektowane przez ekspertów znających się na ergonomii. Dodatkowo dla profesjonalne meble do biura możemy otrzymać wieloletnią gwarancję (jeśli z jakichś powodów nie spełnią one naszych oczekiwań, mamy prawo złożyć reklamację).

Pamiętajmy, że profesjonalne meble do biura nie muszą być wcale najdroższe. Obecnie możemy znaleźć meble ze średniej półki cenowej, które wyróżniają się naprawdę doskonałą jakością.

Artykuł powstał we współpracy z 

NoNameOffice - Meble biurowe Katowice

Adres: Księdza Biskupa Herberta Bednorza 2A/6, bud. B.1, 40-384 Katowice

Telefon: 32 254 03 01