środa, 18 maj 2022 12:46

Fotelik, który rośnie razem z dzieckiem, czyli o Joie Stages w kilku słowach!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Joie Stages Joie Stages pixabay

Czy narodziny dziecka muszą oznaczać rezygnację z rodzinnych podróży? Oczywiście, że nie! Wspólne wojaże mogą być źródłem ogromnej przyjemności.

Pod warunkiem, że zadbamy o bezpieczeństwo wszystkich pasażerów, w szczególności tych najmłodszych. Aby dziecko było w aucie bezpieczne, potrzebuje fotelika samochodowego. Jednym z polecanych modeli jest Joie Stages wykonany przez znaną, brytyjską markę.

Uniwersalność wagowa

Gdy wygoda spotyka się z bezpieczeństwem użytkowania, tam musi znaleźć się miejsce na fotelik Joie Stages. To model, który na głowę bije wiele innych, konkurencyjnych produktów. Nie powinna zatem nikogo dziwić jego rosnąca popularność. Duży udział w tym zakresie odgrywa możliwość przewożenia tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy. Co więcej, jako jeden z niewielu dostępnych na rynku może być używany przez dzieci, aż do 7 roku życia! Skrywa w sobie ogromną uniwersalność i starannie przygotowany projekt. W związku z tym, przynależy do trzech kategorii wagowych: 0-13 kg, 9-18 kg i 9-25 kg!

Tyłem? A może przodem? Teraz już nie musisz wybierać!

Kolejną zaletą fotelika samochodowego Joie Stages jest fakt, że umożliwia przewożenie dzieci tyłem do kierunku jazdy. I to do około 4. roku życia! Każdy rodzic powinien wiedzieć, że właśnie taki sposób ułożenia jest dla maluszka najbezpieczniejszy. Rozkłada bowiem przeciążenia na większą powierzchnię ciała, co w praktyce oznacza, aż 80 % mniejsze prawdopodobieństwo doznania obrażeń w wyniku zderzenia czołowego.

Kiedy niemowlę osiągnie wagę 9 kg lub jazda tyłem będzie sprawiała mu trudność, w każdej chwili wystarczy obrócić fotelik Joie Stages przodem do kierunku jazdy. A to wszystko bez kłopotliwych demontaży!

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Projektanci współtworzący markę Joie zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo małego podróżnika. Owocem tych prac jest obecność licznych zabezpieczeń i systemów zapewniających mu maksymalną ochronę. Jednym z nich są zaawansowane osłony boczne z systemem SIS (Side Impact Security), które w połączeniu ze stalową skorupą gwarantują dziecku najwyższy poziom bezpieczeństwa. Do tego oczywiście pięciopunktowe pasy oraz regulowany zagłówek, który bez trudu może być dopasowany do wymiarów smyka.

Bezpiecznie i wygodnie

Wspomnieć należy również, że fotelik Joie Stages posiada wysokiej jakości materiał obiciowy, który przepuszcza powietrze zapewniając maluszkowi komfortową podróż – nawet podczas największych upałów. A co zrobić, gdy smyka ogarnie znużenie i najdzie go chęć ucięcia sobie krótkiej drzemki? O tym również pomyśleli konstruktorzy tego fotelika i wyposażyli go w regulację kąta nachylenia oparcia. Oznacza to, że rodzic ma do dyspozycji 1 zmianę pozycji przy ułożeniu tyłem do kierunku jazdy oraz 3 podczas montażu przodem.