poniedziałek, 15 listopad 2021 17:18

Do czego używa się woreczków strunowych?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
woreczki strunowe woreczki strunowe pixabay

W hurtowniach specjalizujących się w sprzedaży opakowań jednorazowych znajdziemy wiele rodzajów woreczków foliowych. Specyficznym przykładem tego typu produktów są woreczki strunowe.

To najczęściej niewielkie opakowania wyposażone w strunę – specjalny rodzaj zamknięcia wielokrotnego użytku, wykonane z wytrzymałego, przezroczystego polietylenu (PE). Ze względu na obecność poręcznego zamknięcia takie opakowania znajdują mnóstwo praktycznych zastosowań.

Do pakowania i transportu

Typowym zastosowaniem dla woreczków strunowych jest pakowanie drobnych przedmiotów o gładkich krawędziach – takie przedmioty nie powinny uszkodzić folii i ich przechowywanie w zamykanym woreczku jest nie tylko bezpieczne, ale i bardzo wygodne. Woreczki strunowe wykorzystuje się m.in. w numizmatyce do przechowywania cennych monet i banknotów. Z powodzeniem używa się ich również do pakowania drobnej biżuterii, śrubek czy akcesoriów elektronicznych. Ze względu na szczelne zamknięcie mogą być one wykorzystywane także do pakowania i transportu nasion, cebulek roślin ozdobnych czy ziół. Co warte podkreślenia, są to opakowania bezpieczne dla żywności, w związku z czym przechowywanie i transport produktów spożywczych w takich woreczkach jest jak najbardziej możliwy, a ze względu na szczelne zamkniecie, dość często praktykowany.

Do przechowywania żywności

W przypadku produktów sypkich zamykane woreczki strunowe są ciekawą alternatywą dla metalowych puszek z wieczkiem, szklanych słoików czy solidnych opakowań ceramicznych. Folia jest lekka i przezroczysta, w związku z czym od razu wiadomo, co znajduje się wewnątrz takiego opakowania. Do woreczka strunowego można wsypać nie tylko ryż czy kaszę, ale także suszone grzyby, różnego rodzaju zioła, przyprawy, orzechy, nasiona słonecznika czy dyni. To uniwersalne opakowanie, które z powodzeniem można wykorzystać również do przechowywania i transportu kawałków owoców, a nawet gotowych dań – wystarczy wybrać woreczek o większej pojemności. Takie opakowania w bezpieczny sposób można umieszczać w lodówce, a nawet w zamrażarce – ciekawe rozwiązanie dla osób mrożących ulubione zioła.

Możliwych zastosowań dla uniwersalnych woreczków strunowych jest całe mnóstwo i tylko od inwencji korzystających z nich osób zależy to, do czego zostaną użyte. To niezwykle praktyczne opakowania, które sprawdzą się w wielu rodzajach działalności, w domu i biurze. Najczęściej używa się ich do segregacji, pakowania i transportu drobnych akcesoriów. Dość często takie woreczki używane są również w kuchni, także w profesjonalnych restauracjach.