środa, 08 grudzień 2021 20:02

Dlaczego meble mają największe znaczenie przy przeprojektowywaniu pokoju

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Indelo Indelo pixabay

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym profesjonalistą, czy dopiero odkrywasz rodzącą się miłość do wszystkich rzeczy związanych z projektowaniem wnętrz, szanse są dobre, że zauważyłeś, że meble są ważne, jeśli chodzi o projektowanie pokoju.

 

Dziś przekonujemy, że nie tylko jest to ważne, ale meble mają największe znaczenie, gdy przychodzi czas na zmianę aranżacji wnętrz. W rzeczywistości powinien to być pierwszy element do rozważenia.

Meble definiują funkcję

Pop quiz: Jakie są podstawowe elementy wyposażenia potrzebne do zaprojektowania sypialni? A co z przestrzenią jadalną? Jesteśmy skłonni się założyć, że nie musiałeś się długo zastanawiać, aby odpowiedzieć na którekolwiek z tych pytań. To dlatego, że używamy mebli w pokoju jako wskazówek kontekstowych. Dostarczają nam one istotnych informacji o nas samych.

Na przykład, jeśli pracujesz nad pokojem, w którym chcesz przebywać z gośćmi, będziesz potrzebował dużo miejsca do siedzenia. Jeśli jednak chcesz stworzyć bardziej refleksyjną przestrzeń, przeznacz ten metraż na biurka do pracy, które pomogą Ci wykonać ważne zadania.

Pamiętaj, że meble stanowią świetny punkt centralny, więc nie wahaj się ich dobrze wykorzystać. Wybierz jeden element, który w twoim umyśle jasno definiuje zamierzoną funkcję pokoju i skup swój projekt wokół niego. Układa twój innych meble i wystrój rzeczy w taki sposób że oko jest zawsze rysujący ten ten sam miejsce.

Meble dyktują przepływ ruchu

Mówiąc o rozmieszczaniu mebli, oprócz pomocy w określeniu funkcji, te grupy również dyktują, jak Twoi przyjaciele i rodzina będą poruszać się po przestrzeni. Każdy, kto próbował wydostać się ze zbyt ciasnego miejsca do siedzenia, może powiedzieć, jak ważne jest pozostawienie odpowiedniej ilości - fizycznego i wizualnego - miejsca do oddychania.

Jeśli chodzi o zapewnienie wystarczającej ilości miejsca, oto kilka podstawowych zasad, o których należy pamiętać:

  • Ogranicz liczbę ścieżek w pomieszczeniu do minimum - dwie są w sam raz.
  • Wysyłaj ruch wokół grup siedzących, a nie przez nie.
  • Pozostaw wystarczająco dużo miejsca, aby stanąć pomiędzy siedzeniami i stołami.
  • Odsuń meble od ścian. Trzymaj się zasady 3 cali
  • Rozmieść miejsca siedzące w grupach, aby ułatwić rozmowę.
  • Podziel duże pomieszczenia na kilka grup.
  • Jeśli masz wątpliwości, zrób próbny przejazd przez przestrzeń.

Meble równoważą optycznie wagę

Waga wizualna ma za zadanie pomóc zrównoważyć pomieszczenie. Jeśli masz do czynienia z wieloma, dużymi, ciężkimi komponentami upewnij się, że rozłożysz je w przestrzeni tak, aby jedna strona nie czuła się bardziej obciążona niż druga. Staraj się grupować większe przedmioty razem z mniejszymi, aby pomóc zróżnicować punkty wizualnego zainteresowania.

Meble i inne niezbędne artykuły do wyposażenia swojego domu znajdziesz w Indelo: https://www.indelo.pl/