poniedziałek, 13 luty 2023 18:00

Czy warto wybrać altankę ogrodową z drewna?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Aktanki drewniane Aktanki drewniane Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Altana ogrodowa z drewna to klasyczny i jednocześnie modny element architektury. Można ustawić ją zarówno w dużym, jak i małym ogrodzie w każdym stylu. Na szczególną uwagę zasługują altanki drewniane z drewna świerkowego, które są niedrogie i jednocześnie trwałe oraz ponadczasowe.

Altana ogrodowa to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy uwielbiają spędzać wolny czas na łonie natury, ciesząc się ładną pogodą i długimi spotkaniami z przyjaciółmi. 

  1. Altany ogrodowe na rodzinne spotkania
  2. Jakie zalety mają drewniane altany ogrodowe?
  3. Drewniane altany - szeroki wybór modeli

Drewniana architektura w ogrodzie sprawdza się doskonale bez względu na to, czy projektuje się ogród skandynawski, czy też jest to ogród w stylu nowoczesnym. W każdym z nich można ustawić altankę o kształcie i wielkości odpowiadającym na potrzeby danego użytkownika. Małe altany do wypoczynku bądź domki ogrodowe z miejscem na salon i sypialnię można stawiać zarówno w prywatnych ogrodach, jak i w ogrodach działkowych. Sprawdź, jakie zalety mają drewniane altany i dlaczego warto je wybierać. 

Altany ogrodowe na rodzinne spotkania

Altanki drewniane są modne od lat, dlatego są chętnie montowane przez działkowiczów i właścicieli ogrodów przy domach jednorodzinnych. Dzięki nim tworzy się doskonałe miejsce do wypoczynku. Stworzenie takiego miejsca sprzyjać będzie spotkaniom rodzinnym i grillowym ucztom, które z pewnością przyniosą niezapomniane chwile w gronie przyjaciół.

Altany z drewna wyróżniają się wyjątkowymi walorami estetycznymi, dzięki czemu mamy pewność, że ogród przez lata będzie prezentować się pięknie. Drewniane altany doskonale komponują się zarówno z perfekcyjnie przystrzyżonym trawnikiem, jak i sadem pełnym kwitnących jabłoni i wiśni. Bez względu na to, gdzie stanie altana, zmieni się w przestrzeń, w której cała rodzina może spędzić letnie wieczory oraz ostatnie ciepłe popołudnia w czasie jesieni. 

Jakie zalety mają drewniane altany ogrodowe?

Zaletą kupna altanki jest możliwość nabycia jej w całości bez konieczności kupowania materiałów, przycinania desek i ich samodzielnego montowania. Możesz skusić się na ozdobienie altany kwiatami lub zagospodarować jej wnętrze jak w domu. Altany w upalne dni dają ukojenie od męczącego słońca, a stabilne konstrukcje zabezpieczą przed porywami wiatru odpoczywających działkowiczów. Solidny dach kryty zapewnia doskonałe schronienie przed deszczem, dlatego nawet w najbrzydszą pogodę można posiedzieć w ogrodzie i oddychać świeżym powietrzem.

Drewno, z którego są wykonane altany, jest mocne i odporne. Nie niszczą się na świeżym powietrzu dzięki odpowiedniej impregnacji nie wchłania wody i uniemożliwia rozwój grzybów oraz pleśni. Dzięki temu domki ogrodowe w różnych rozmiarach są miejscem rodzinnych spotkań przez długie lata. Dodatkowo drewno jest idealnie wyszlifowana. Altanki drewniane są pozbawione drzazg i innych niebezpiecznych elementów, które mogą doprowadzić do skaleczenia.

Drewniane altany - szeroki wybór modeli

Jeżeli interesuje Cię altana ogrodowa, zapraszamy do skorzystania z oferty sklepu. Cena każdego produktu jest adekwatna do wysokości altany oraz jej całkowitego metrażu. Możesz kupić altanę składającą się z części i samodzielnie zamontować na terenie własnego ogrodu lub wybrać zamówienie z montażem, jeśli brakuje Ci wolnego czasu. Na kupujących czekają zarówno małe altanki na planie kwadratu, jak i spore domki, które idealnie wpisują się w duży ogród. Dzięki temu każda altana odpowiada na indywidualne potrzeby swoich użytkowników.