środa, 06 kwiecień 2022 11:31

Czy warto w swoim domu zainwestować w schody betonowe?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
https://schody24.net.pl https://schody24.net.pl pixabay

Schody betonowe są stosunkowo tanie, ale ich wykonanie musi zostać przeprowadzone na etapie stanu surowego.

Jeśli z jakichś powodów w trakcie prac budowlanych nie zostały one wylane, pozostają nam alternatywne sposoby, by zapewnić sobie funkcjonalne i ładnie wyglądające wyjście na piętro w naszym domu. Jakie schody warto wybrać, by nie zbankrutować, ale zapewnić sobie trwałą i dobrze wyglądającą konstrukcję na lata?

Schody betonowe - jakie mają wady i zalety oraz jak wygląda ich montaż?

Schody betonowe mogą być wykończone w dowolny sposób, co bez wątpienia jest ogromną zaletą takiego rozwiązania. Są masywne, ciężkie i bardzo trwałe, dlatego cieszą się w naszym kraju ciągle dużą popularnością. Ich montaż jest stosunkowo prosty, ale wielu wykonawców popełnia pewne błędy, które później mocno ograniczają możliwość odpowiedniego wykończenia schodów. Takie schody wykonywane są przeważnie wraz ze stropem. Do ich montażu używa się przeważnie mieszanki z betoniarni, która charakteryzuje się bardzo dobrą wytrzymałością. Zanim jednak na budowę przyjdzie beton, konieczne jest przygotowanie specjalnych szalunków, a następnie umieszczenie w nich stalowego zbrojenia, które ma wzmacniać całą konstrukcję i zapewniać niebywałą trwałość. Takie żelbetowe schody to rozwiązanie typowo pancerne, ale ich brak wcale nie oznacza, że nie możemy mieć ładnych i trwałych schodów we własnym domu.

Jeśli nie betonowe schody, to co?

Na całe szczęście brak betonowych schodów nie oznacza, że jesteśmy skazani na rozwiązania prowizoryczne i brzydko wyglądające. W ofertach takich firm jak https://schody24.net.pl/ znaleźć można prawdziwe bogactwo schodów różnego typu, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wybrednych inwestorów. Bazują one na stalowej lub drewnianej konstrukcji, która nadaje im niesamowitej lekkości i sprawia, że całość wygląda genialnie. Wykorzystując schody modułowe, można oszczędzić sporą ilość miejsca, bo są one zdecydowanie mniej masywne od konstrukcji betonowej, a ich wygląd sprawia, że można się w nich zakochać od pieszego wejrzenia. Takie rozwiązanie jest proste w montażu, a wykwalifikowana ekipa poradzi sobie z nim w jeden dzień roboczy. Ważną zaletą jest w tym przypadku możliwość wyboru materiału, koloru i dowolnego stylu. W ofercie znaleźć można naprawdę ciekawe rozwiązania, które będą idealnie komponować się z naszym domem. Pamiętajmy jednak, by postawić na wysoką jakość, bo niewłaściwe rozwiązania użyte w trakcie montażu mogą mocno utrudnić codzienną eksploatację schodów.