wtorek, 12 kwiecień 2022 08:31

Czy można się obejść bez segregatora?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Segregatory Segregatory pixabay

Są pewne artykuły papiernicze, które przydają się praktycznie wszędzie, zarówno w życiu dziecka, jak i dorosłego, tak w domu, jak i w pracy. Należą do nich z pewnością długopisy i inne produkty piśmiennicze, ale również ryzy papieru, zeszyty i notatniki albo teczki na dokumenty.

Są wśród nich również segregatory, które są równie konieczne, żeby utrzymać porządek w rysunkach kilkulatka, jak i na prace klasowe dla starszego dziecka. Przydadzą się również uczącemu się do egzaminów maturzyście, a już na pewno nie jest się w stanie bez nich obejść żaden student. Wiele biur nie mogłoby bez nich funkcjonować, a nawet zakład mechaniczny albo rzemieślnik musi mieć gdzie przechowywać papiery związane z księgowością.

Są uniwersalne i szeroko stosowane od dziesięcioleci

Nie uległy też w tym czasie jakimś znaczącym zmianom. Segregator może mieć formę otwieranego klasera z żabkami, w których łatwo utrzymać zapakowane w koszulki kartki, ale często też ma formę wsuwanego w półkę tekturowego pojemnika, w którym poszczególne strony leżą po prostu luzem. Modele nie zmieniły się zbytnio przez ostatnie dziesięciolecia, zmianie uległo jedynie wzornictwo, które dzisiaj może być zdecydowanie ciekawsze, w szczególności w segmencie dedykowanym dzieciom. Jest także większa dostępność barw.

Segregatory różnią się między sobą jeszcze rozmiarami. Produkuje się je we wszystkich możliwych formatach, żeby wszyscy klienci mogli dobrać to, czego akurat potrzebują. Dzięki temu zabiegowi łatwiej też dopasować je do konkretnego rozmiaru półek w wielu przedsiębiorstwach, co przekłada się na znaczącą oszczędność miejsca w pomieszczeniach. Są praktyczne, wygodne i chociaż rzadko się o nich na co dzień pamięta i zwraca się na nie uwagę, to jednak ciężko by było bez nich żyć.

Wielu osobom kojarzą się one jednak całkiem miło

Chodzi przede wszystkim o to pokolenie, dla których segregator oznaczał kolorowe karteczki, którymi wymieniało się wraz z innymi dzieciakami na szkolnych przerwach. Chłopcy mieli karteczki w samochody czy w postacie znanych piłkarzy, natomiast dziewczynki najchętniej widziały te ze zwierzętami i postaciami z bajek oraz z księżniczkami. Choć może się to wydawać nie do uwierzenia, dzieci nadal chętnie prowadzą tego typu wymianę, dlatego warto jest im to umożliwić.

Segregatory mają bardzo szerokie zastosowanie wszędzie tam, gdzie pojawiają się ludzie ze swoim życiem, pracą i codziennością. To wystarczający powód, żeby poszukać sklepu, który dysponuje szerokim ich wyborem w wielu zróżnicowanych wariantach kolorystycznych czy wzorniczych. Warto mieć takie miejsce pod ręką w razie potrzeby.