środa, 22 luty 2023 06:59

5 najważniejszych zalet regałów wspornikowych

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
regały wspornikowe regały wspornikowe mat.prasowe

Regały wspornikowe to solidne konstrukcje wykorzystywane do składowania elementów dłużycowych. To popularne rozwiązanie w magazynach firm o różnych profilach działalności. Jakie są najważniejsze zalety takich konstrukcji?

 

1. Możliwość przechowywania bardzo długich elementów

Podstawowa zaleta wykorzystania regałów wspornikowych wynika bezpośrednio z ich kluczowej funkcji, czyli składowania elementów dłużycowych. To towary, które przekraczają standardowe wymiary – zazwyczaj zalicza się do nich przedmioty, których długość wynosi przynajmniej 2 m. Takie ładunki to standard w wielu branżach: mogą to być m.in. profile stalowe, rury czy długie elementy drewniane.

Przenoszenie oraz składowanie w magazynie tego typu towarów może być sporym wyzwaniem przy standardowych rozwiązaniach. Najlepszym wyborem będą właśnie regały wspornikowe – ich układ i budowa są perfekcyjnie dostosowane do takiego wykorzystania. Co więcej, klienci mogą swobodnie dobrać długość regału, dzięki czemu możliwe jest składowanie elementów o dowolnie dużych gabarytach.

2. Solidna konstrukcja

Regały wspornikowe odznaczają się ponadto prostą, ale bardzo efektywną konstrukcją. Składają się na nią długie, pionowo ustawione słupy nośne i zawieszone na tych słupach poziome ramiona – wsporniki. Ramiona mogą znajdować się po obydwóch stronach słupów nośnych, co pozwala zyskać więcej miejsca ładunkowego. Jedną z firm, która zapewnia tego typu rozwiązania na polskim rynku, jest Logimax. Regały tego producenta są bardzo stabilne dzięki zakotwiczeniu ich do posadzki za pomocą śrub rozporowych. Do wykonywania takich konstrukcji wykorzystuje się stal zimnowalcowaną lub profile hutnicze, co sprawia, że są one sztywne i odporne na uderzenia mechaniczne, a dodatkowo nie wymagają intensywnej konserwacji.

3. Szeroki zakres modyfikacji

Konstrukcja regału jest modułowa.Kolejne przesła regału (słupy) mogą być dokładane na różnych etapach realizacji– dzięki temu możliwe jest stworzenie regału o długości dostosowanej do potrzeb klienta. Każdy z nich jest przestawny; co więcej, wsporniki mogą być montowane po jednej stronie słupów lub po obu stronach. Sama długość wsporników może być konfigurowana w różnych przedziałach – dla przykładu w ofercie firmy Logimax jest to od 600 do 2200 mm. To sprawia, że spełnienie potrzeb konkretnego magazynu nie stanowi żadnego problemu.

4. Optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej

Wysokość regałów dłużycowych może sięgać nawet 10 metrów, dzięki czemu wykorzystuje się nie tylko szerokość magazynu, lecz także jego wysokość. Takie rozwiązanie pozwala na skuteczną organizację przestrzeni, jak również zaoszczędzenie miejsca. Elementy przechowywane w taki sposób są dobrze widoczne i łatwo dostępne. Wysokość regałów również jest dostosowywana do potrzeb klienta. Warto także zaznaczyć, że możliwy jest wybór konstrukcji z dodatkowym zabezpieczeniem przed korozją, co pozwoli na postawienie regałów na zewnątrz.

5. Sprawne przechowywanie lekkich lub ciężkich przedmiotów

Regały wspornikowe są dostępne w wersjach lekkich i ciężkich. Nośność jednego ramienia w przypadku pierwszej opcji wynosi do 300 kg, z kolei dla drugiej – nawet 2 000 kg. To kolejny czynnik, który umożliwia sprawne dostosowanie konfiguracji regałów do wymagań danej firmy.