niedziela, 02 styczeń 2022 17:03

Stretch - w jakim celu można wykorzystać tą folię?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
stretch stretch pixabay

Stretch to nic innego, jak bardzo popularna folia. Do niedawna wykorzystywana ona była jedynie w przemyśle. Obecnie można je spotkać w wielu gospodarstwach domowych, gdzie cieszy się ogromną popularnością.

Nie ma się czemu dziwić, ponieważ przydaje się ona w najmniej oczekiwanych chwilach. Co należy wiedzieć o tym produkcie? Z czego jest ona wykonana? Czas na to, aby ujawnić kilka zaskakujących informacji.

Skąd wziął się stretch?

Folia stretch to nic innego, jak wielowarstwowa folia polietylenowa o bardzo dużej rozciągliwości. Główną bazą służącą do wykonania stretchu jest liniowy polietylen o niskiej gęstości (LLDPE). Aby taka folia mogła powstać, używa się metody wylewu szczelinowego. To tyle, jeżeli chodzi o skomplikowane sformułowania, które laikom nie są do końca zrozumiała. Wszyscy już jednak będą wiedzieć, skąd taki rodzaj funkcjonalnej folii się bierze.

Do czego służą takie produkty? Głównie do zabezpieczenia produktów, jakie znajdują się na paletach. To właśnie stretchem owija się poszczególne ładunki, dzięki czemu towary nie przesuwają się na paletach. Aby tak się jednak stało, folia musi być dookoła owinięta bardzo ciasno, najlepiej przez kilka warstw. Główne branże, gdzie stosowana jest tego rodzaju folia to transport i magazynowanie - chociaż są wyjątki od tej zasady.

Tego rodzaju folie można podzielić ze względu na jej sposób aplikowania. I tak do wyboru są folie maszynowe, jak również ręczne. Mając do czynienia z foliami polietylenowymi, do głowy powinna przychodzić ta w wersji czarnej, folia transparentna, folia pre-stretch, folia w mini rolkach. Maszynowa folia jest przezroczysta lub kolorowa.

Do czego wykorzystywana jest folia stretch?

Po części na to pytanie odpowiedź została już udzielona. No ale warto również dodać, że jest to również produkt, który chroni przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami, o które bardzo łatwo w trakcie transportu. W szczególności, jeżeli towar jest przewożony na wielkich odcinkach. Warto również nadmienić, że stretch, jeżeli jest dobrze zawinięty, potrafi także ochronić przed czynnikami atmosferycznymi.

Gdzie można spotkać się z taką folią? Chętnie użytkowana jest ona przez takie przedsiębiorstwa, jak:

  • przedsiębiorstwa spożywcze,
  • przedsiębiorstwa kosmetyczne,
  • branża budowlana,
  • branża rolnicza,
  • magazyny,
  • firmy transportowe i kurierskie.

No i nie można zapomnieć o domach. Również w gospodarstwach domowych ten produkt jest bardzo chętnie wykorzystywany po to, aby np. zabezpieczyć dom i różne sprzęty na etapie wykonywania prac remontowych.