środa, 22 luty 2023 11:46

Specjalistyczny alkomat— co warto wiedzieć przed jego zakupem?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Specjalistyczny alkomat Specjalistyczny alkomat mat.prasowe

Pomiar poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu to zadanie, które powinny być realizowane przy pomocy funkcjonalnego i precyzyjnego sprzętu gwarantujące uzyskanie prawidłowych odczytów. Decydując się na zakup alkomatu, warto więc zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii wpływających na wiarygodność i przydatność danego sprzętu. Czym kierować się przy wyborze alkomatu? Gdzie kupić wysokiej jakości sprzęt spełniający oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu!

Czym jest alkomat?

Alkomat, nazywany także testerem trzeźwości to urządzenie przeznaczone do ilościowego określania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Jego zastosowanie pozwala na przeprowadzenie pomiarów, których wynikiem jest stężenie alkoholu we krwi w trakcie wykonywania testu. Alkomaty wykorzystywane są na szeroką skalę przez służby policyjne i firmy ochroniarskie, a także z powodzeniem wykorzystane są przez firmy logistyczne i transportowe czy prywatnych użytkowników chcących określić swoją gotowość do prowadzenia pojazdu.

Wybór alkomatu - czym się kierować?

Decyzja o zakupie alkomatu niesie za sobą szereg pytań dotyczących funkcjonalności i parametrów technicznych wybieranego urządzenia, które wpływają na przydatność danego urządzenia, a także wiarygodność wykonywanych pomiarów. Chcąc postawić na wysokiej klasy sprzęt, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników, takich jak:

  • Rodzaj sensora

Poszukując alkomatu, warto zwrócić uwagę na sensor, w jaki wyposażony jest dany sprzęt. W większości przypadków doskonałym wyborem okazuje się  postawienie na alkomat z sensorem elektrochemicznym, który pozwala na zapewnienie większej skali pomiarów, większej dokładności i dłuższej żywotności, niż alkomat z sensorem półprzewodnikowym. 

  • Dokładność pomiaru

Dokładność pomiaru to kluczowy parametr, na który należy zwrócić uwagę przy zakupie alkomatu. Jest on podawany w specyfikacji technicznej danego produktu, a jego znajomość pozwala na określenie dopuszczalnej wartości błędu w trakcie przeprowadzanych pomiarów.

  • Świadectwo kalibracji 

Wysokiej klasy alkomat powinien posiadać świadectwo kalibracji, które potwierdza dokładność wykonywanych przy pomocy urządzeń pomiarów. 

  • Kompaktowa budowa 

Chcąc postawić na wygodny w obsłudze alkomat, warto zwrócić uwagę na jego kompaktową i ergonomiczną budowę. 

  • Prosta obsługa 

Urządzenia przeznaczone do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu przeznaczone dla użytkowników indywidualnych czy pracowników firm powinny zapewnić prostą obsługę pozwalającą na szybkie wykonanie samodzielnego pomiaru. 

  • Dodatkowe wyposażenie 

W skład zestawu z alkomatem powinny wchodzić elementy pozwalające na sprawne uruchomieniem sprzętu po zakupie, takie jak baterie, komplet ustników, etui czy instrukcja obsługi. 

  • Gwarancja

Proponowane przez renomowanych producentów alkomatu to wysokiej klasy urządzenia, których niezawodność potwierdzona jest przez długi czas gwarancji wydany przez producenta. 

Gdzie kupić alkomat?

Zakup wysokiej jakości alkomatu to poważna decyzja, która w przyszłości może wpływać na podejmowane decyzje, takie jakie określenie swojej gotowości do prowadzenia pojazdu. W związku z tym, wybierając alkomat, warto sięgać po sprawdzone produkty pochodzące od znanych i cenionych producentów działających na rynku od wielu lat. Jedną z takich firm jest marka Alcofind, czyli część koreańskiej firmy technologicznej DA Tech zajmującej się produkcją wysokiej jakości urządzeń do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu.

Alkomaty Alcofind to niezawodne i niezwykle dokładne modele pochodzące od cenionego dostawcy urządzeń przeznaczonych do indywidualnego pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomat Alcofind wyposażony w sensor elektrochemiczny to doskonały sposób na sprawdzenie poziomu alkoholu w organizmie, a jego wybór pozwala na cieszenie się ergonomiczną budową urządzenia oraz możliwością przeprowadzenia wygodnego i szybkiego pomiaru. Sprawia to, że alkomaty Alcofind doskonale sprawdzają się podczas badań przeprowadzanych przez indywidualnych użytkowników.