sobota, 13 sierpień 2022 08:50

Samsung Fold – co to za seria?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Samsung Fold Samsung Fold Samung

Firma Samsung od lat znajduje się w czołówce najbardziej rozpoznawanych producentów sprzętów elektronicznych, w tym telefonów komórkowych.

Poszukując innowacyjnego rozwiązana w obszarze smartfonów, stworzyła serię urządzeń Fold, która zaskakuje swoim formatem. Czym jest seria Samsung Fold? Czym wyróżnia się na tle innych?

Seria Samsung Fold – czym się wyróżnia?

Samsung postanowił zaskoczyć użytkowników telefonów komórkowych i wypuścić serię telefonów składanych, które będą miały inną formę niż dotychczasowe urządzenia tego typu. Można powiedzieć, że smartfony te łączą ze sobą dwa telefony w jeden lub telefon z tabletem. Wszystko przez zastosowanie pionowego zawiasu. Dzięki niemu zwyczajny telefon rozkłada się niczym książka i ukazuje znacznie większy wewnętrzny ekran. Zawias pracuje w taki sposób, że składowe części urządzenia mogą być ustawione pod różnym kątem.

Samsung Fold – dostępne modele

Telefon składany Samsunga miał już trzy odsłony, najnowszy model to Galaxy Z Fold3 5G. Największą zaletą wspomnianej serii jest ekran wewnętrzny, który po całkowitym rozłożeniu osiąga wartość 6,7". Dzięki dużej pamięci RAM i pokaźnych rozmiarów pamięci wbudowanej praca z tym urządzeniem jest płynna i wydajna. O długi czas użytkowania urządzenia dba akumulator o sile 4500 mAh. Ciekawym rozwiązaniem w tym przypadku najnowszego egzemplarza jest także funkcja zdalnego przekazywania energii. Ostatni model wspomnianej serii został dopracowany także pod względem wodoszczelności.

Samsung Z Fold3 5G – czy to telefon dla każdego?

Parametry podzespołów telefonu składanego Samsunga będą odpowiednie dla każdego użytkownika. Zapewniają one komfortowe użytkowanie sprzętu zarówno pod względem wydajnościowym, jak i wytrzymałościowym. Dzięki swojej formie Z Fold3 5G będzie gadżetem nadającym się dla wszystkich, którzy w codziennej pracy potrzebują dostępu zarówno do telefonu, jak i tableta. Model ten to tablet, który możemy zmieścić w kieszeni. Smartfon ten będzie więc narzędziem wspomagającym prace biurowe czy artystyczne. Możliwość otwarcia jednocześnie 8 okien aplikacji zapewnia wielozadaniowość sprzętu.

Samsung Z Fold3 5G – czy warto dokupić rysik S Pen?

Rysik S Pen współpracuje z wieloma modelami Samsunga. Najnowszy wariant serii Samsung Fold uzupełniony o to niewielkie urządzenie da jeszcze więcej możliwości i funkcjonalności telefonu składanego. Rysik pracuje gładko, bez opóźnień, dlatego jego duet ze wspomnianym smartfonem może zastąpić nawet tradycyjny notatnik. Uzupełnienie modelu Z Fold3 5G o rysik będzie dobrym wyborem w przypadku użytkowników, którzy zawodowo czy też hobbystycznie wyrażają się dzięki kreatywności. Szkice, rysunki czy projekty mogą powstawać dzięki temu w dowolnym miejscu w sprawny i komfortowy sposób.