wtorek, 07 marzec 2023 08:54

Jaki laptop poleasingowy wybrać?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
laptop poleasingowy laptop poleasingowy pixabay

Decyzja o wyborze poleasingowego laptopa zapadła, ale nadal nie wiesz jaki model wybrać? To nic dziwnego, wybór jest ogromny. Jednak podstawowym wyznacznikiem jest cena i oczekiwania względem sprzętu. Sprzęty poleasingowe najczęściej są kupowane do biur i nowo powstałych firm, kiedy firma dopiero startuje, a właściciel nie chce wydawać ogromnych pieniędzy na nowy sprzęt komputerowy. Jest to w pełni zrozumiałe, gdyż ceny nowych komputerów i laptopów, po prostu przerażają.

 

Laptop poleasingowy a używany: różnice

Laptop używany:

  • użytkowały go osoby prywatne
  • był użytkowany w sposób ciągły, lub sporadycznie, ale nie jesteśmy w stanie określić, czy nie był w żaden sposób narażony na uszkodzenia ze strony sprzedającego
  • nie mamy pewności co do zakupu w stu procentach czy sprzęt nada się do pracy biurowej, czy własnego użytku
  • brak gwarancji jakości sprzętu, osoba prywatna nie jest profesjonalnym sprzedawcą, który może zapewnić nas o jakości sprzętu.

Laptop poleasingowy:

  • użytkowany przez firmy biurowe, IT, administracje
  • był użytkowany w wyznaczonych godzinach, oraz w wyznaczony sposób przez umowę leasingową
  • bezpieczeństwo jest wyższe, gdyż został użytkowany zgodnie z umową leasingową
  • dokładna specyfikacja i zgodność z opisem, ślady użytkowania sprzętu i stan techniczny.

Różnice są zauważalne gołym okiem, decydując się na zakup używanego sprzętu od osoby prywatnej narażamy się na większą ilość niepożądanych komplikacji, niż ufając profesjonalnemu sklepowi z poleasingowym sprzętem elektronicznym i komputerowym.

Gdzie kupić laptop poleasingowy?

Sprzęt komputerowy poleasingowy możemy nabyć w sklepach internetowych, które zajmują się sprzedażą takich komputerów, laptopów i innych elektronicznych sprzętów. Jest to zdecydowanie opcja godna polecenia, gdyż nie narażamy się na niepotrzebne komplikacje i zawód, jak w przypadku zakupu sprzętu od osób prywatnych. Mamy świadomość tego w jakim stanie jest laptop i czego możemy oczekiwać od parametrów i sklepu, który go sprzedaje - https://www.laptoppoleasingowy.pl/index.php/2022/11/04/jaki-laptop-poleasingowy-wy
brac/