piątek, 12 kwiecień 2024 12:22

Instagram wprowadza funkcję ochrony młodzieży przed treściami dla dorosłych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Instagram blokuje treści dla dorosłych Instagram blokuje treści dla dorosłych fot: pixabay

Meta ogłosiła wprowadzenie nowej funkcji na Instagramie, mającej na celu ochronę młodszych użytkowników przed niewłaściwymi treściami, takimi jak zdjęcia zawierające nagość. Nowe narzędzie jest odpowiedzią na rosnące zagrożenie sekstorcją w sieci i ma zapewnić bezpieczniejsze środowisko dla nastolatków korzystających z tej platformy.

 

Czego się dowiesz:

  • Jak nowa funkcja Instagrama ma chronić młodych użytkowników?
  • Co to jest filtr blokujący treści na Instagramie i jak działa?
  • Jakie ostrzeżenia przed wysłaniem wrażliwych treści wprowadza Instagram?
  • W jaki sposób Meta zamierza walczyć z użytkownikami dopuszczającymi się sekstorcji?
  • Jakie znaczenie ma wprowadzenie nowej funkcji ochronnej na Instagramie dla bezpieczeństwa cyfrowego młodych użytkowników?

Bezpieczeństwo młodych na pierwszym miejscu. Filtr blokujący nieodpowiednie treści

Instagram wprowadza filtr, który będzie domyślnie aktywny dla kont nastoletnich użytkowników. Jego zadaniem jest blokowanie wiadomości prywatnych zawierających nagość lub inne kontrowersyjne materiały, wysyłanych przez innych użytkowników. Dorosłym również przysługuje możliwość aktywacji tego filtra, co pozwala na większą kontrolę nad otrzymywanymi treściami.

Ostrzeżenia przed wysłaniem wrażliwych treści

Nowa funkcja na Instagramie to także system ostrzegawczy dla osób wysyłających zdjęcia z wrażliwymi treściami. Platforma poinformuje wysyłającego o potencjalnym ryzyku, takim jak możliwość zrobienia zrzutu ekranu czy dalszego przesyłania zdjęć bez zgody nadawcy. To krok w kierunku budowania większej świadomości o konsekwencjach dzielenia się pewnymi rodzajami treści w internecie.

Meta przeciwko sekstorcji

Meta deklaruje intensyfikację działań przeciwko użytkownikom, którzy mogą dopuszczać się sekstorcji. Każde zgłoszenie dotyczące takich zachowań będzie dokładnie analizowane przez zespół moderatorów, co ma przyczynić się do wyeliminowania tego rodzaju nadużyć z platformy. Inicjatywa ta pokazuje zaangażowanie firmy w walkę z cyfrowym nadużywaniem i ochronę jej użytkowników.

Wprowadzenie nowej funkcji na Instagramie przez Metę to ważny krok w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa młodym użytkownikom i ochrony przed niepożądanymi treściami. Inicjatywa ta pokazuje, jak ważna jest ciągła adaptacja i rozwój narzędzi ochronnych w dynamicznie zmieniającym się świecie mediów społecznościowych