czwartek, 25 styczeń 2024 10:16

Grupa Silesia- uprawnienia elektryczne i energetyczne w jeden dzień!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
uprawnienia elektryka uprawnienia elektryka Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Do wykonywania pracy elektryka konieczne jest posiadanie odpowiednich uprawnień. Nieważne, czy chodzi o sieci elektroenergetyczne, stacje gazowe czy instalacje gazowe- uprawnienia są wymagane, by podjąć pracę. W jaki sposób zyskać takie uprawnienia i jak długo to trwa? Co dają poszczególne formy uprawnień?

 

Co dają uprawnienia G1, G2, G3?

Uprawnienia energetyczne i energetyczne SEP są określone przez skróty- G1, G2 i G3. G1 to uprawnienia elektryczne, G2 to uprawnienia cieplne, natomiast G3- uprawnienia gazowe. Posiadanie uprawnień znacząco zwiększa szanse na rynku pracy, dając o wiele większe możliwości zatrudnienia w szeroko pojętej branży energetycznej. Uprawnienia należy weryfikować co 5 lat. Szkolenia z zakresu uprawnień G1 są skierowane do osób, które chcą uzyskać lub odnowić uprawnienia dotyczące zespołów prądotwórczych, urządzeń elektrotermicznych czy sieci, urządzeń i instalacji o napięciu do i powyżej 1 kV. Szkolenia z Grupy G2 skierowane są do osób pracujących z kotłami parowymi i wodnymi na paliwa stałe, płynne i gazowe, sieciami i instalacjami cieplnymi czy wymiennikami cieplnymi i piecami przemysłowymi. Szkolenie z Grupy G3 natomiast obejmuje uprawnienia do obsługi urządzeń do magazynowania paliw gazowych, sieci gazowych do 0,5 MP i powyżej czy urządzeń i instalacji gazowych. Wszystkie powyższe uprawnienia można uzyskać nawet w ciągu jednego dnia, a pełna oferta i usługi dostępna jest tutaj: https://grupasilesia.com.pl/oferta/.

Czy warto posiadać uprawnienia?

Zdecydowanie, uprawnienia elektryczne, energetyczne czy gazowe otwierają zupełnie nowe możliwości. Jako, że urządzenia energetyczne są coraz bardziej skomplikowane, szkolenia elektryczne cieszą się ogromną popularnością. Z kursu mogą skorzystać wszystkie osoby fizyczne, jak również firmy zajmujące się obsługą urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych czy eksploatacją urządzeń. Kursy odbywają się zarówno w formie stacjonarnej, jak i zdalnej. Egzamin odbywa się przed komisją kwalifikacyjną uprawnioną do egzaminowania w zakresie F-gazów. Usługi kursów cieszą się niesłabnącą popularnością, dlatego warto zajrzeć na stronę https grupasilesia.com.pl.

Grupa Silesia to firma oferująca profesjonalne szkolenia i kursy bez żadnych pośredników, w atrakcyjnych cenach. Głównym zakresem działania grupy jest organizacja szkoleń, umożliwiających wzrost kwalifikacji i większe szanse na stabilne zatrudnienie. Szkolenie kończy się przystąpieniem do egzaminu, który poświadcza, że dany kandydat spełnia wymagania i posiada odpowiednią wiedzę i umiejętności. Organizowane są także szkolenia z zakresu BHP i higieny pracy, z których najczęściej korzystają firmy. Więcej informacji na temat grupy i szkoleń znajduje się tutaj: https://grupasilesia.com.pl.