środa, 27 grudzień 2023 19:05

F-gazy kurs przygotowujący do egzaminu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
F-gazy kurs F-gazy kurs Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Jedną z najszybciej rozwijających się obecnie gałęzi gospodarki, w związku z podnoszeniem świadomości ekologicznej w przemyśle, a także rozwojem innowacyjnych technologii, pozostaje branża urządzeń klimatyzacyjnych, chłodniczych oraz pomp ciepła. Rynek pracy otwiera się naturalnie na nowych fachowców, związanych właśnie z tymi technologiami.

Do serwisowania stacjonarnych urządzeń chłodniczych, klimatyzatorów, konserwacji urządzeń technicznych czy instalacji pomp ciepła potrzeba jednak odpowiednich uprawnień. Certyfikat f-gazy pozwala więc objąć dobrze wynagradzane stanowisko w firmie związanej z tym sektorem, a także rozwijać karierę w tym kierunku. Oczywiście aby zwiększyć swoje szanse na pomyślne zdanie egzaminu certyfikującego, warto wybrać się na profesjonalny kurs, który wprowadzi nas w tematykę fluorowanych gazów cieplarnianych, pogłębiając naszą wiedzę o substancjach zubożających warstwę ozonową. A takie właśnie kursy i szkolenia - zarówno w trybie stacjonarnym, jak i w wersji online - organizuje serwis https://kursy-zawodowe24.pl

·         Czym są fluorowane gazy cieplarniane?

·         Rynek pracy w branży serwisowania stacjonarnych urządzeń chłodniczych czy instalacji pomp ciepła

·         F-gazy kursy - szkolenia w tematyce fluorowanych gazów cieplarnianych

Czym są fluorowane gazy cieplarniane?

Zastosowanie fluorowanych gazów cieplarnianych w wielu procesach technologicznych i produkcyjnych przyczynia się do uwalniania w atmosferę cząsteczek zubożających warstwę ozonową. Oczywiście ich wpływ na środowisko jest bardzo szkodliwy, przyspiesza katastrofę klimatyczną. Niestety z wielu rozwiązań w zakresie wytwarzania i dystrybucji energii nie możemy na ten moment zrezygnować. Dlatego w parze z modernizacją rynku energii, również w zakresie przechodzenia na OZE, musi iść podnoszenie świadomości firm, przedsiębiorców i ich personelu w temacie F-gazów (https://kursy-zawodowe24.pl/kursy-f-gazy/).

Rynek pracy w branży serwisowania stacjonarnych urządzeń chłodniczych czy instalacji pomp ciepła

Przy zastosowaniu fluorowanych gazów cieplarnianych w wielu gałęziach gospodarki rośnie ryzyko bezpośredniego przyczyniania się przedsiębiorstw do degradacji ekologicznej planety. Z tego powodu na rynku pracy wciąż poszukuje się przeszkolonych specjalistów, którzy mogą dokonywać prac konserwacyjnych czy remontowych na agregatach chłodniczych samochodów ciężarowych, instalować pompy ciepła czy działać w zakresie likwidacji stacjonarnych urządzeń chłodniczych nie spełniających norm.

?>