wtorek, 09 kwiecień 2024 18:43

Dostęp na platformę X znacznie łatwiejszy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Klucz dostępu do platformy X Klucz dostępu do platformy X fot: pixabay

 Platforma X (wcześniej Twitter) wprowadziła do swojej aplikacji mobilnej obsługę kluczy dostępu (Passkeys), pozwalając użytkownikom na zrezygnowanie z tradycyjnych haseł. Pomimo dominacji haseł jako najpopularniejszej metody logowania, klucze dostępu zyskują na popularności, oferując bezpieczną i wygodną alternatywę dla użytkowników na całym świecie.

 

Bezpieczne logowanie

Klucze dostępu, dostępne na platformie X, umożliwiają użytkownikom logowanie bez konieczności wpisywania haseł, z wykorzystaniem biometrii, takiej jak skan twarzy Face ID lub odcisk palca Touch ID. Ta nowa metoda logowania nie tylko zapewnia wygodę, ale także skutecznie zabezpiecza przed atakami phishingowymi, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się większym poczuciem bezpieczeństwa podczas korzystania z platformy. Rozwiązanie to staje się coraz bardziej popularne na świecie, dostępne nie tylko na X, ale także na wielu innych popularnych platformach, takich jak Google, Amazon czy WhatsApp.

Jak aktywować klucze dostępu na X?

Aby korzystać z kluczy dostępu na platformie X, użytkownicy muszą przejść prosty proces aktywacji. Wystarczy kliknąć swoje zdjęcie profilowe, przejść do ustawień konta, a następnie wybrać opcję "Bezpieczeństwo i dostęp do konta". Tam, w sekcji "Dodatkowa ochrona hasłem", można znaleźć opcję "Klucz dostępu". Po przełączeniu klucza użytkownik może korzystać z biometrii do logowania się bez potrzeby wpisywania haseł. To proste, bezbolesne i bezpieczne rozwiązanie, które zapowiada przyszłość logowania się do kont w internecie, eliminując konieczność zapamiętywania haseł i zwiększając bezpieczeństwo użytkowników.