czwartek, 29 czerwiec 2023 15:34

Dlaczego warto posiadać wizytówki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
biurozakupy.pl biurozakupy.pl freepik.com

Jeszcze do niedawna, każdy szanujący się właściciel firmy, ale także handlowiec, doradca klienta lub inny specjalista posiadał swoje własne wizytówki, na których widniały jego dane kontaktowe. Obecnie, mimo że mogłoby się wydawać, że cyfrowe kontakty zastąpiły te osobiste, wciąż istnieje wiele okazji, kiedy można wymienić się z potencjalnym partnerem biznesowym wizytówkami. Z tego powodu, wciąż warto posiadać te niewielkie artykuły biurowe. Jakie mają one zalety i gdzie można je przechowywać? Podpowiadamy

.

Jakie zalety mają wizytówki?

W wielu przypadkach specjaliści wciąż wykorzystują wizytówki. Otrzymamy je, gdy udamy się na przykład do prawnika, lekarza, a także innego fachowca. Znajdują się na nich aktualne dane umożliwiające potencjalnemu klientowi nawiązanie kontaktu z danym specjalistą. Ich ogromną zaletą obecnie jest fakt, iż nie muszą one służyć wyłącznie do przekazywania informacji, ale mogą być dodatkową formą promocji. 

Na przykład na dwustronnej wizytówce, z jednej strony warto umieścić dane kontaktowe, a z drugiej na przykład rabat na usługi. Bez problemu można zamieścić na nich również zakres oferowanych działań. Pozostawienie wizytówki wciąż kojarzy się z profesjonalizmem. Dlatego zainwestowanie w te artykuły biurowe może pomóc przedsiębiorcy w budowaniu marki osobistej i wyróżnić się na tle konkurencji.

Jakie artykuły biurowe wykorzystać do przechowywania wizytówek?

Ze względu na to, że bardzo często, zostawiając potencjalnemu partnerowi biznesowemu wizytówkę, on również odwdzięcza się, przekazując nam swoją, warto znaleźć miejsce, w którym będziemy przechowywać te niewielkie karteczki. W tym celu warto na przykład na stronie biurozakupy.pl zaopatrzyć się w profesjonalny wizytownik. W przypadku, kiedy posiadamy sporo takich niewielkich karteczek, pomocna może okazać się kartoteka obrotowa. Jeżeli mamy ich nieco mniej, wystarczający będzie album na wizytówki. Powinniśmy zainwestować również w etui, w którym umieścimy swoje własne wizytówki, aby mieć je zawsze przy sobie.

Jak wizytówki pomagają nawiązywać nowe kontakty biznesowe?

Wciąż w wielu sytuacjach wizytówki pomagają nam nawiązywać kontakty biznesowe. Dlatego warto zadbać o ich odpowiednią szatę graficzną i sposób przekazywania. Bardzo często na różnego rodzaju konferencjach, targach lub innych wydarzeniach, nie mamy czasu na to, by dokładnie zapoznać się z ofertą poszczególnych firm czy porozmawiać na temat potencjalnej współpracy. Pozostawienie swojej wizytówki wraz z prośbą o kontakt, zagwarantuje nam to, że potencjalny klient, który był zainteresowany naszą ofertą, będzie miał nasze aktualne i poprawne dane i jeśli zechce się z nami skontaktować, wykorzysta ofiarowaną mu wizytówkę. W momencie, kiedy przekazujemy wizytówkę, indywidualnie zapraszając każdą osobę do skorzystania z naszych usług, jest to nie tylko profesjonalne zachowanie, ale również pokazuje nasz szacunek do partnera biznesowego.