środa, 16 czerwiec 2021 12:47

Co to jest kalkulator giełdowy?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Kalkulator giełdowy Kalkulator giełdowy pixabay

Czytelnicy, którzy dopiero zaczynają zagłębiać się w technologię zarobków giełdowych, zapewne nie raz zadawali to pytanie.

 

Kalkulator giełdowy to jeden ze specjalnych programów, który upraszcza proces zarabiania na giełdzie finansowej. Jest przeznaczony do zarządzania depozytem handlowym (zarządzanie pieniędzmi).

Program pozwala obliczyć, ile pozycji i przy jakim wolumenie musisz wejść, aby osiągnąć pożądany wynik handlowy. Ponadto narzędzie posiada wiele przydatnych funkcji i cech, co czyni je niezastąpionym pomocnikiem dla tradera forex w jego codziennej pracy.

Poniżej wymienimy główne funkcje kalkulatorów handlowych i niektóre z ich funkcji, opowiemy o ich odmianach, a także nauczymy, jak z nich korzystać.

Kalkulator został stworzony, aby pomóc obliczyć najważniejsze parametry podczas handlu na giełdzie finansowej.

Program pozwala obliczyć:

 • poziom ryzyka;
 • wartość punktu;
 • poziom dochodów i strat;
 • wielkość zamówienia;
 • wartości marż.

Oczywiście wszystkie te obliczenia można wykonać ręcznie, bez oprogramowania, ale zajmie to znacznie więcej czasu i wysiłku niż korzystanie z programu.

Jakie są zalety kalkulatora

 • wysoka dokładność matematyczna;
 • szybkość kalkulacji, która jest istotna w procesie obrotu giełdowego, ponieważ sytuacja na rynku nieustannie się zmienia, a decyzja o otwarciu lub zamknięciu pozycji często musi być podjęta szybko;
 • inwestor zawsze może szybko zobaczyć stopień ryzyka przed otwarciem transakcji i ocenić jego uzasadnienie.

Chociaż kalkulator tradera jest przydatnym narzędziem, które ułatwia inwestorowi giełdowemu, dane uzyskane za pomocą tego programu są niezwykle pouczające.

Program dostarcza traderom dokładne informacje na temat danych wejściowych w określonym momencie. Rynek finansowy jest niestabilnym środowiskiem i sytuacja może się tu zmienić w każdej chwili.

Konieczne jest porównanie otrzymanych danych z najnowszymi wiadomościami, opinią analityków oraz wynikami niezależnych analiz technicznych. To jedyny sposób, aby uzyskać duże szanse na udaną transakcję.

Trzy główne typy kalkulatorów handlowych

 • kalkulator tradera online - program w Internecie, który pozwala obliczyć ryzyko i inne parametry przed zawarciem transakcji;
 • kalkulator dochodów tradera na komputer — oprogramowanie instalowane na komputerach, laptopach, gadżetach mobilnych i innych urządzeniach, które pozwala obliczyć możliwy zysk z transakcji i określić inne ważne wskaźniki handlowe;
 • kalkulator zysków tradera dla terminala handlowego to podobny program zainstalowany w terminalu handlowym.

Każdy z powyższych typów oprogramowania ma swoje zalety.

Jakie są zalety kalkulatora giełdowego?

Kalkulator jest szczególnie niezastąpiony w warunkach dużego zagęszczenia transakcji. Sygnały do ​​otwarcia pozycji są odbierane nierównomiernie, a nierzadko zdarzają się sytuacje, w których należy otwierać wielokierunkowe zlecenia dla niektórych par walutowych na raz. Wydawałoby się, że sytuacja jest prosta — otwórz rynek, a następnie przeprowadź dalsze obliczenia. Takie podejście jest błędne, bo nie należy otwierać transakcji, jeśli strata na transakcji wynosi więcej niż 2-5% konta.

Korzystając z kalkulatora rentowności tradera, trader ma możliwość usystematyzowania swojego handlu, uniknięcia otwierania nierentownych pozycji i obliczenia możliwego zysku z transakcji. Ręczne obliczanie każdej pozycji zajmuje dużo czasu i nie daje wystarczająco dokładnych wyników. Przy obliczaniu wymaganych danych za pomocą kalkulatora trader oszczędza swój czas i wysiłek.