wtorek, 16 kwiecień 2024 17:56

Toyota GR Yaris. Ekscytujący powrót rajdowej legendy na polski rynek

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Toyota GR Yaris Toyota GR Yaris fot: pixabay

Toyota GR Yaris, nazywana rajdówką w wersji cywilnej, wróciła do polskich salonów, ponownie przyciągając uwagę entuzjastów motoryzacji. Pierwsza pula nowego modelu została wyprzedana w rekordowym tempie, co tylko potwierdza niegasnące zainteresowanie tym wyjątkowym samochodem.

 

Czego się dowiesz

  • Jak szybko została wyprzedana pierwsza pula nowej Toyoty GR Yaris?
  • Jaka jest główna różnica w preferencjach klientów dotyczących skrzyni biegów w nowym modelu Toyota GR Yaris?
  • Jakie dodatkowe pakiety wyposażenia oferuje Toyota w modelu GR Yaris?
  • Kto sygnuje nadchodzące limitowane edycje Toyoty GR Yaris?
  • Jakie cechy czynią Toyotę GR Yaris pożądanym modelem zarówno dla kierowców rajdowych, jak i miłośników szybkiej jazdy na codzień?

Niezmienna popularność w nowej odsłonie

Nowa Toyota GR Yaris cieszy się ogromnym zainteresowaniem, co potwierdza fakt, że pierwsza pula nowych aut została zarezerwowana w ciągu zaledwie 30 minut od rozpoczęcia przedsprzedaży. To wynik, który nawet przeszedł oczekiwania producenta, potwierdzając status GR Yaris jako samochodu pożądanego zarówno przez kierowców rajdowych, jak i miłośników szybkiej jazdy na codzień.

Technologiczne nowości i preferencje klientów

Chociaż GR Yaris dostępna jest tylko w jednej wersji wyposażenia - Dynamic, klienci mają możliwość wyboru pomiędzy manualną a automatyczną skrzynią biegów. Ciekawostką jest, że aż 70% kupujących zdecydowało się na nową 8-biegową automatyczną przekładnię Gazoo Racing Direct, co może zaskakiwać w kontekście tradycyjnie sportowego charakteru modelu. Oprócz tego, Toyota oferuje dodatkowe pakiety wyposażenia, które zwiększają komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Nadchodzące wersje limitowane i przyszłość modelu

Toyota GR Yaris nie tylko powróciła na rynek w podstawowej wersji, ale producent zapowiada również wprowadzenie dwóch limitowanych edycji sygnowanych przez rajdowych mistrzów świata - Sébastiena Ogiera i Kallego Rovanperę. Każda z tych wersji z pewnością stanie się obiektem pożądania dla kolekcjonerów i fanów motorsportu. Mimo że liczba dostępnych samochodów jest ograniczona, producent zapewnia, że zainteresowanie rynku pozostaje na wysokim poziomie, co może przyczynić się do kolejnych szybkich sprzedaży.

Powrót Toyoty GR Yaris na rynek polski to znakomita wiadomość dla wszystkich, którzy cenią sobie połączenie sportowych emocji z codzienną funkcjonalnością. Rekordowe tempo sprzedaży pierwszej puli świadczy o niezmiennym uznaniu dla tego modelu, a nadchodzące wersje limitowane tylko potęgują ekscytację wśród fanów marki i samochodów sportowych.