wtorek, 01 grudzień 2020 20:24

Proste i tanie sposoby na usunięcie rys z lakieru samochodu. Sprawdź, co możesz zrobić sam!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
zaprawki lakiernicze zaprawki lakiernicze

Nieuważne parkowanie, pośpiech albo zwykły przypadek – przyczyn powstawania rys i innych udzkodzeń lakieru samochodowego jest naprawdę dużo. Na szczęście zdecydowana większość z nich nie musi wiązać się z dużymi kosztami! Poznaj proste i tanie sposoby na usunięcie zarysowań i przekonaj się, że zaprawki lakiernicze to zadanie nie tylko dla profesjonalistów!

 

Usuwając rysy zapobiegasz korozji

Niewielkie uszkodzenie wydaje Ci się niegroźne? Niestety – lekceważąc rysy,3 naprawdę szkodzisz kondycji swojego samochodu, skracasz jego żywotność, zwiększasz koszty późniejszej naprawy i zmniejszasz komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że każde uszkodzenie lakieru stanowi potencjalne ognisko korozji. Na szczęście zarysowania nie muszą oznaczać kosztownej wizyty u lakiernika. Reagując odpowiednio wcześnie, w prosty i tani sposób pozbędziesz się problemu i przywrócisz doskonały wygląd swojemu pojazdowi!

Oceń głębokość rysy. Podpowiadamy, jak to zrobić!

Zanim zdecydujesz, który ze sposobów usunięcia niewielkich uszkodzeń będzie najodpowiedniejszy, oceń głębokość rysy. Jak to zrobić? Najłatwiej... paznokciem! Przesuń nim po powierzchni lakieru. Jeśli wyczujesz wgłębienie, konieczne będzie uzupełnienie lakieru. Decydując się na zaprawki lakiernicze, możesz to zrobić samodzielnie. Co więcej – istnieją także inne sposoby, idealne również na płytsze uszkodzenia. Poznaj je i wybierz ten, który odpowiada Twoim potrzebom.

1. Narzędzie do zaprawek lakierniczych

Zarysowania, wgłębienia i inne uszkodzenia, wymagające uzupełnienia lakieru nie muszą być powodem wizyty w zakładzie lakierniczym. Możesz to zrobić sam! Wystarczy, że sięgniesz po narzędzie odpowiednie do tak precyzyjnych prac! Fluid Pen, bo o nim mowa pozwoli Ci wykonać profesjonalne zaprawki lakiernicze bez wychodzenia z garażu! Dzięki niemu zadbasz o precyzję napraw estetycznych, skutecznie i dokładnie wypełnisz ubytki w lakierze, a także – zniwelujesz ryzyko pojawienia się rdzy

2. Wosk – idealny na płytsze niedoskonałości

Nie wyczuwasz rys pod paznokciem, jednocześnie jednak twierdzisz, że nie sposób ich nie zauważyć? Postaw na wosk! Dokładnie polerując samochód, pozbędziesz się płytszych niedoskonałości i przywrócisz karoserii elegancki połysk

3. Gąbki polerskie, dzięki którym usuniesz mniejsze defekty

Duża ilość płytkich rys także wymaga zdecydowanego działania! Niezbędne okażą się miękkie gąbki polerskie! W połączeniu z mleczkiem lub pastą do polerowania lakieru osiągniesz zaskakujące rezultaty i w zaledwie kilka minut pozbędziesz się nieestetycznych zarysowań! Proste w obsłudze urządzenie i profesjonalne kosmetyki sprawiają, że rysy i wgłębienia przestają być widoczne!