czwartek, 23 maj 2024 00:03

Koniec produkcji tych modeli samochodów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Tych samochodów już nie kupisz u dilera Tych samochodów już nie kupisz u dilera fot: unsplash

Każdego roku na rynek trafiają nowe i zaktualizowane modele samochodów, ale niektóre nazwy muszą ustąpić miejsca nowym technologiom i trendom. W 2024 roku i w kolejnych latach wiele znanych modeli samochodów zostanie wycofanych z produkcji. Wpływ na to mają m.in. dążenia producentów do elektryfikacji swoich flot, zmieniające się trendy konsumenckie oraz spadek sprzedaży niektórych modeli.

  1. Które modele Alfa Romeo zostaną wycofane z produkcji w 2024 roku?
  2. Jakie specjalne wydanie przygotowuje Chevrolet dla modelu Camaro przed zakończeniem jego produkcji?
  3. Kiedy zakończy się produkcja modelu Chevrolet Malibu?
  4. Jaki model zastąpi Dodge Durango po 2024 roku?
  5. Dlaczego Ford Escape zostanie wycofany z rynku w 2025 roku?

Modele odchodzące do historii:

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio i Stelvio Quadrifoglio Produkcja wyłącznie spalinowych modeli Quadrifoglio zakończyła się w kwietniu 2024 roku, gdy włoski producent przygotowuje się na elektryczną przyszłość.

"Z niecierpliwością czekam na przedstawienie kolejnego rozdziału w podróży czterolistnej koniczyny.” - Larry Dominique, wiceprezes Alfa Romeo i szef w Ameryce Północnej

Chevrolet Camaro GM kończy produkcję modelu Camaro po 2024 roku, ale żegna go edycją kolekcjonerską. Czyżbyśmy mieli zobaczyć jego powrót jako EV?

Chevrolet Malibu Plotki o zakończeniu produkcji Malibu krążyły od jakiegoś czasu, ale teraz jest to oficjalne. GM zakończy produkcję Malibu w listopadzie

2024 roku. Linia montażowa w Kansas zostanie przekształcona do produkcji nowego modelu, który zastąpi Chevy Bolt.

Dodge Durango Trzyrzędowy Durango zostanie zastąpiony przez model o nazwie Stealth po 2024 roku. Według plotek, nazwa Durango może powrócić na nowym SUV-ie opartym na platformie Jeep Wagoneer.

Ford Edge 2023 rok będzie ostatnim dla modelu Edge w USA, z ostatnim egzemplarzem schodzącym z linii montażowej w kwietniu. Model, który był na rynku od 2007 roku, cieszył się dużą popularnością, często przekraczając 100,000 sprzedanych egzemplarzy rocznie.

Ford Escape Choć model został niedawno odświeżony na rok modelowy 2023, Ford Escape zniknie z rynku w 2025 roku, by zrobić miejsce dla jego elektrycznego następcy.

Genesis G70 Według raportów, Genesis G70 zostanie wycofany z produkcji bez planów na jego następcę, gdy marka przechodzi na pełną elektryfikację swojej linii do 2025 roku.

Jeep Cherokee Znana od lat nazwa Cherokee zniknie, chociaż większy Grand Cherokee pozostaje w ofercie. Produkcja Cherokee już się zakończyła wcześniej w tym roku.

Jeep Renegade Kolejny model Jeepa, który zniknie z rynku. Jak podaje Automotive News, a Jeep potwierdził, Renegade podąża śladem Cherokee, pozostawiając Compass jako najtańszy model w ofercie.

Kia Rio Jeden z najtańszych samochodów na rynku zostanie wycofany, jak podał Automotive News.

Maserati Ghibli Średniej wielkości sedan Maserati zostanie wycofany z produkcji w 2024 roku, wraz z jego silnikiem V8 o pojemności 3.8 litra. Australijski dyrektor generalny Maserati, Grant Barling, powiedział, że plany zakładają połączenie modeli Ghibli i Quattroporte.

Mercedes-AMG GT 4-Door Według raportu Car and Driver, Mercedes-AMG GT 4-Door zniknie z rynku w 2024 lub 2025 roku.

Mercedes-Benz C-Class i E-Class Coupe i Cabriolet Modele coupe klasy C i E już ustąpiły miejsca klasie CLE, a wersje kabrioletowe również zostaną wycofane.

Mini Clubman Mini zakończyło produkcję modelu Clubman specjalną edycją Final Edition, ale w przeciwieństwie do innych modeli Mini, nie planuje elektrycznego następcy.

Mitsubishi Mirage Mitsubishi planuje zakończyć produkcję Mirage, najtańszego modelu w USA, w 2025 roku, nie ogłaszając następcy.

Nissan Titan Nissan, mimo wielu prób, nie zdobył dużego rynku dla swojego pełnowymiarowego pickupa Titan i ogłosił zakończenie jego produkcji w 2024 roku.

Ram 1500 TRX Ram zakończy produkcję modelu TRX specjalną edycją Final Edition. W 2025 roku pojawi się nowy model off-road 1500 RHO, ale nie zastąpi on potężniejszego TRX.

Subaru Legacy Rok modelowy 2025 będzie ostatnim dla Subaru Legacy, które było produkowane w USA od 1989 roku. Sprzedano ponad 1,3 miliona egzemplarzy w sześciu generacjach. Popularny Subaru Outback, oparty na tej samej platformie, pozostaje w produkcji.

Toyota Venza Toyota zakończy produkcję hybrydowego modelu Venza po roku modelowym 2024. Zastąpi go Toyota Crown Signia, hybrydowy crossover z dwoma rzędami siedzeń, który zajmie miejsce między RAV4 a Highlanderem.

Rok 2024 przynosi duże zmiany na rynku motoryzacyjnym, z wieloma znanymi modelami, które znikają z produkcji. W miarę jak producenci przechodzą na elektryfikację swoich flot, możemy spodziewać się więcej zmian w najbliższych latach. Chociaż niektóre z tych modeli mogą powrócić jako pojazdy elektryczne, inne ustępują miejsca nowym technologiom i trendom konsumenckim.

 

Źródło: Autoblog