piątek, 30 październik 2020 15:45

Jak dobierać i kupować buty motocyklowe

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
spodnie motocyklowe damskie spodnie motocyklowe damskie

Jakie funkcje powinny spełniać profesjonalne buty motocyklowe? Poniżej podpowiadamy, o czym należy pamiętać, żeby zrobić świadome zakupy i w pełni cieszyć się z nowego wyposażenia.

 

Gdzie kupić buty motocyklowe?

Przeważnie w sklepach oferujących kurtki, spodnie motocyklowe damskie i męskie, oraz inną odzież motocyklową, znajdziemy również specjalne obuwie. W ten sposób skonstruowana jest oferta m.in. sklepu MotoFreak. Warto wybierać właśnie takie miejsca, bo za jednym razem mamy szansę skompletować całe wyposażenie, niezbędne do bezpiecznej i komfortowej jazdy na jednośladzie. Najlepszą opcja będzie odwiedzenie firmy, która oferuje nam bogaty wybór rozwiązań. To istotne przy wyborze każdego elementu wyposażenia motocyklowego, a więc również obuwia.

Nie kierujmy się jedynie ceną oferowanych wariantów. Na początku dowiedzmy się natomiast nieco więcej o markach, które proponuje sklep. Czy odzież i obuwie pochodzi od sprawdzonych producentów, czy może firmie zależało jedynie na tym, żeby przyciągnąć klientów niskimi cenami? W profesjonalnych sklepach bez problemu dowiemy się:

  • kto wyprodukował obuwie
  • jakie technologie wykorzystano w danym modelu.

Dodatkowo, wybór dobrego sklepu oznacza też rzetelne doradztwo. Takie wsparcie może być na wagę złota, jeśli będziemy wahać się między poszczególnymi rozwiązaniami, lub po prostu będziemy chcieli dowiedzieć się więcej o danej technologii. Koniecznie sprawdźmy, czy produkty są certyfikowane. W sprawdzonym sklepie raczej nie ma możliwości, żebyśmy natknęli się na produkt, który nie przeszedł wszystkich wymaganych testów. Jeśli jednak mamy jakiekolwiek wątpliwości, otwarcie pytajmy o standardy bezpieczeństwa.

Komfortowe buty motocyklowe - jak je wybrać?

Może się wydawać, że dobór butów nie jest tak istotny, jak dobór odzieży motocyklowej damskiej i męskiej. To błędne myślenie. Pamiętajmy, że obuwie motocyklowe nie jest jedynie atrakcyjnie wyglądającym elementem wyposażenia, tylko że ma też spełniać określone zadania. Konstrukcja powinna bowiem chronić nogę i stopę przed ewentualnymi uszkodzeniami - złamaniami i skręceniami.

Obuwie motocyklowe musi być dobrze dopasowane rozmiarowo. Takie modele mają zwartą, solidną konstrukcję, toteż nie możemy liczyć na to, że po kilku przejażdżkach uwierający nas but "rozejdzie się". Jeśli czujemy jakikolwiek dyskomfort, po prostu wybierzmy inny model lub większy rozmiar. Kolejną wątpliwość może budzić wysokość cholewki. Niektóre sklepy oferują bowiem również buty niskie, a więc takie, które tylko nieco wykraczają poza kostkę. Specjaliści raczej polecają wyższe rozwiązania, bo dobrze chronią nie tylko stopy, ale też piszczele.

Cenieni producenci starają się tak konstruować obuwie, żeby użytkownik mógł dopasować je do swoich indywidualnych preferencji. Jest to możliwe dzięki m.in. regulacjom łydek oraz dzięki skarpetom z możliwością dopasowania do stopy. Zwróćmy uwagę również na wykorzystany materiał. Jednym z solidnych tworzyw, z którego często wykonuje się elementy ochronne obuwia, jest poliuretan. Oprócz tego wykorzystuje się też oczywiście skórę oraz nowoczesne tworzywa, takie jak np. materiał D-Stone.

Na końcu warto wspomnieć o designie. Chociaż nie ma on wpływu na nasze bezpieczeństwo, może decydować o tym, czy czerpiemy pełną satysfakcję z użytkowania produktu. Na szczęście na tym polu prestiżowi producenci również nie zawodzą, oferując nam różnorodne wykończenia i ciekawy design.