wtorek, 29 sierpień 2023 14:17

Czy ręczny gaz-hamulec marki Veigel dla niepełnosprawnego kierowcy to dobry wybór?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
gaz-hamulec marki Veigel gaz-hamulec marki Veigel pixabay

Ręczny gaz hamulec marki Veigel bez wątpienia jest dobrym wyborem, jeśli szukasz osprzętu do adaptacji samochodu. Podstawowym warunkiem, który pozwoli na wybór takiego oprzyrządowania jest stopień i rodzaj niepełnosprawności umożliwiający prowadzenie samochodu przy pomocy dźwigni RGH.

 

Firma Veigel to 40 lat doświadczenia

Veigel to renomowana marka, która ma ponad 40 lat doświadczenia w branży zajmującej się poprawianiem mobilności osób niepełnosprawnych. Spełnia ostre kryteria przemysłu samochodowego i jest oferowany przez największych producentów na rynku motoryzacyjnym. Marka ma szeroko rozbudowaną sieć przedstawicieli na całym świecie. Jest gwarantem niezawodności, trwałości i bezpieczeństwa swoich produktów.

Wśród wielu produktów tej marki najbardziej znane i najczęściej stosowane są dźwignie typu „ciągnij-pchaj” czyli ręczny gaz i hamulec. Umożliwiają one sterowanie przyspieszeniem i pedałem hamulca za pomocą jednej ręki. Do najpopularniejszych modeli marki Veigel należą:

  • Veigel Compact II: To system typu “ciągnij-pchaj”, który jest łatwy i płynny w obsłudze. Aby przyspieszyć, przesuwasz ergonomiczny uchwyt do tyłu, a aby zahamować, naciskasz go do przodu. Uchwyt można ustawić indywidualnie i położyć na nim rękę podczas jazdy.
  • Veigel Classic II: To druga generacja klasyki, która działa na zasadzie “przekręć-pchaj”. Aby dodać gazu, przesuwasz uchwyt zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a aby zahamować, naciskasz go do przodu. Model ten umożliwia także jednoczesne dodawanie gazu i hamowanie, np. podczas podjazdu pod górę.
  • Veigel Individual II: To ręczny gaz hamulec dla wymagających klientów, który ma wykończenie dopasowane do wnętrza wskazanego samochodu. Zasada działania jest taka sama jak w modelu Classic II.

RGH do auta ze skrzynią automatyczną

Wszystkie powyższe modele dźwigni przeznaczone są do montażu w samochodach wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów. Z uwagi na komfort prowadzenia auta przez niepełnosprawnych kierowców z niedowładem kończyn dolnych wybór pojazdu z przekładnią automatyczną jest koniecznością. Oczywiście rozwój technologii umożliwia również adaptację sprzęgła jednak generuje ona duże koszty i w praktyce jest często awaryjna.