poniedziałek, 05 grudzień 2022 13:32

Przeszczepianie włosów metodą FUE - technika "no touch"

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
przeszczep włosów metodą FUE przeszczep włosów metodą FUE pixabay

Przeszczep włosów metodą FUE to mało inwazyjny zabieg, który jest idealnym rozwiązaniem dla wielu klientów. Metoda ta wyróżnia się niewielką ingerencją w skórę, inaczej zwaną techniką "no touch".

Mieszki włosowe pobierane są za pomocą specjalnego narzędzia - dziurkacza o średnicy od 0,8 mm do 0,9 mm - a następnie umieszczane w obszarze biorczym.

Przeszczep włosów metodą FUE jest polecany tym pacjentom, którzy nie chcą mieć blizny z tyłu głowy. Może to wynikać np. z faktu, że decydują się oni na krótkie fryzury. W tym przypadku więc po zabiegu pozostaną niewielkie i rozproszone blizny. I właśnie dlatego przeszczep włosów FUE ma bardzo dobre opinie, a efekty końcowe są takie same jak w przypadku mocniejszych i bardziej inwazyjnych metod.

Jak przeprowadza się zabieg?

Lekarz najpierw poddaje pacjenta znieczuleniu miejscowemu, a następnie zaczyna pobierać zgrupowania 2-4 włosów - są to tak zwane "jednostki mieszkowe" Chirurg wykonuje małe nacięcia w skórze - zwane "miejscami biorczymi" - gdzie te jednostki mieszkowe zostaną przeszczepione. Po pobraniu jednostek mieszkowych, chirurg zaczyna wykonywać nacięcia w łysiejących obszarach skóry głowy - są to tzw. "szczeliny" W te szczeliny chirurg ostrożnie wprowadza po kolei każdą jednostkę pęcherzykową. Lekarz bardzo dba o prawidłowe ułożenie włosów, tak aby rosły w naturalnym układzie. Po umieszczeniu wszystkich przeszczepów, lekarz zakłada sterylne opatrunki na wszystkie nacięcia. Cały zabieg trwa zazwyczaj od 4 do 8 godzin, w zależności od ilości przeszczepianych włosów.

Jak wygląda rekonwalescencja?

Większość pacjentów czuje się na tyle dobrze, że może wrócić do pracy w ciągu 3-5 dni po zabiegu. Ważne jest, aby unikać intensywnej aktywności przez co najmniej dwa tygodnie, aby nacięcia mogły się prawidłowo zagoić. Należy również unikać wystawiania skóry głowy na bezpośrednie działanie promieni słonecznych przez co najmniej dwa tygodnie po zabiegu. Lekarz udzieli szczegółowych instrukcji dotyczących pielęgnacji przeszczepionych włosów oraz rodzaju szamponu, którego należy używać. Prawdopodobnie będziesz musiał wrócić na wizytę kontrolną 7-10 dni po zabiegu, aby lekarz mógł sprawdzić postępy i odpowiedzieć na wszelkie pytania.

Przeszczep włosów FUE jest idealny dla pacjentów, którzy chcą minimalnej ingerencji w skórę i braku widocznych blizn po zabiegu. Metoda ta ma doskonałe recenzje, ponieważ oferuje naturalnie wyglądające rezultaty z minimalnym czasem rekonwalescencji potrzebnym po zabiegu. Jeśli uważasz, że to może być rozwiązanie dla Ciebie, porozmawiaj z wykwalifikowanym lekarzem, aby rozpocząć swoją podróż w kierunku pełniejszej głowy włosów.

Więcej o przeszczepie włosów metodą FUE przeczytasz na stronie https://klinikaprzybylski.pl/metoda-fue/