wtorek, 07 grudzień 2021 11:53

Nowa jakość zdobnictwa

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Papiery do decoupage Papiery do decoupage pixabay

Coraz większe rzesze osób poświęcają się modnemu ostatnio handmade'owi. Szydełkowanie, robienie na drutach, ale i dekorowanie oraz inne wymagające zdolności manualnych zajęcia wróciły w ostatnich latach do łask i przeżywają najprawdziwszy renesans.

Nie inaczej stało się decoupagem, który cieszy się szczególnym powodzeniem. Akcesoria, które są niezbędne, by wykonywać w tej technice piękne zdobienia na wszelkich przedmiotach sprzedają się świetnie, a prym wśród nich wiedzie papier ryżowy decoupage, dzięki któremu można uzyskać naprawdę piękne i oryginalne efekty.

To świetna alternatywa dla standardowo stosowanych rozwiązań

Takich jak na przykład popularne serwetki. Ryżowy papier decoupage jest trwalszy i mocniejszy, a w dodatku pozwala na osiągnięcie uroczych efektów wizualnych, których nie zapewniają inne materiały. Dużym plusem jest także fakt, że świetnie nadaje się nie tylko do ozdabiania płaskich powierzchni, ale równie dobrze sprawdzi się na wszelakich obłościach oraz zaokrągleniach. Świetnie sprawdza się także jego nietypowa, włóknista struktura, która tworzy wyraźne i doskonale harmonijne wzory, które przepięknie komponują się z tłem.

Papier ryżowy decoupage wbrew wszelkim pozorom i powszechnemu mniemaniu, nadaje się nie tylko dla zaawansowanych użytkowników tej nietypowej techniki, ale również dla całkowitych laików. Trudno jest go przerwać i nie klei się tak bardzo do rąk, co pozwala na zastosowanie go nawet do bardziej skomplikowanych wzorów i projektów. Jest odporny na wodę i łatwy w klejeniu, nie blaknie też wystawiony na działanie promieni słonecznych, które dla serwetek potrafią być bardzo niszczące.

Zawsze warto spróbować czegoś zupełnie nowego

Dlatego nawet osoby, które czują się dobrze z serwetkami i używają ich od bardzo dawna, powinny przynajmniej przetestować ryżowy papier decoupage. Jego wyjątkowe właściwości są w stanie sprawić, że nawet najzagorzalszy zwolennik innych materiałów da się przekonać i zacznie go chętnie używać, jeżeli nie cały czas, to przynajmniej od czasu do czasu, kiedy będzie chciał wykonać coś precyzyjnego i wymagającego dużej wprawy.

Papier ryżowy decoupage to ten rodzaj rozwiązania, które pozwoli na czerpanie ze swojego unikatowego hobby jeszcze większej satysfakcji. Jego wykorzystanie pozwoli na stworzenie pięknych zdobień, które zachwycą każdego, kto się na nie spojrzy i nikt na pewno nie zdoła przejść obok nich z obojętnością. Ułatwi on także nauczenie się trudnej sztuki decoupagu osobom, które bardzo chciałyby spróbować, ale dotychczas nie miały ku temu okazji i zastanawiały się, czy nie jest to dla nich za trudne.