niedziela, 25 lipiec 2021 20:15

Muzyka może pomóc

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Instrumenty muzyczne Instrumenty muzyczne pixabay

trudy dorosłego życia, często pomijamy zainteresowania, które nie mają praktycznego przełożenia na ich start w przyszłość.

To błąd, który jednak można łatwo naprawić, pozwalając dziecku zająć się tym, co sprawia mu prawdziwą radość. Zapisując naszych potomków na zajęcia dodatkowe, nie kierujmy się jedynie tym, co sami uważamy za praktyczne i potrzebne, ale pozwólmy im również zdecydować. Młody człowiek będzie się czuł dzięki temu bardziej spełniony i pewny siebie, a to z pewnością przyda mu się w samodzielnym życiu.

Sztuka rozwija

Pozwólmy więc dziecku na to, by zapisało się na kurs tańca albo wybrało instrument muzyczny, na którym chciało by grać. Prawdopodobnie nie zostanie nigdy profesjonalnym muzykiem, ale gra na gitarze czy fortepianie pozwoli mu na przeżywanie chwil relaksu w czasie stresujących egzaminów na studiach lub podczas ciężkich chwil w przyszłej pracy.

Instrumenty muzyczne to w ogóle nie tylko możliwość rozrywki, ale także, a może przede wszystkim coś, co rozwija nie tylko pasję, ale uczy cierpliwości i zaangażowania, a cechy są nie do przecenienia w dorosłym życiu. Staramy się chronić nasze dzieci i to jest przecież normalne, ale pozwólmy im nabywać umiejętności, które mogą się im w przyszłości bardzo przydać. Zaangażowanie w instrumenty muzyczne i naukę gry na nich, to samorozwój w najczystszej postaci, a to przecież bardzo istotne dla każdego człowieka.

Muzyka rozwija

A wyciszenie jest bardzo potrzebne i przydałoby się także nam, dorosłym. Wybrany instrument muzyczny pozwoli w trudnych chwilach skupić się na grze, na wymyślaniu nowych melodii lub odtwarzaniu tych, które dziecko dobrze zna. To zmniejsza poziom stresu i pozwala potem tym łatwiej skupić się na bieżących problemach. Poza tym nauka gry pozwala na wyjście do ludzi i stworzeniu przyjaźni z ludźmi, którzy dzielą z naszym dzieckiem pasję, a to pomaga w utrzymaniu ich przez całe życie. W końcu nie chcemy, by nasz potomek był mrukiem i samotnikiem.

Instrumenty muzyczne, gra na nich, obcowanie z nimi, pozwalają młodemu człowiekowi na skorzystanie z całej szerokiej gamy możliwości. Poza oczywistym startem w muzykę, która w niewielkim procencie przypadków staje się sposobem na życie i zarabianie pieniędzy, pomaga w nawiązaniu i utrzymywaniu nowych znajomości i wyróżnia młodego człowieka z tłumu innych, którzy nie mają tak ciekawych umiejętności do zaoferowania swojemu otoczeniu. Chłopak czy dziewczyna grający na gitarze, łatwiej wejdą w grupę i staną się jej częścią.