środa, 08 luty 2023 16:30

Lubliniec – co warto zobaczyć w tej miejscowości?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
banki Lubliniec banki Lubliniec adobestock

Lubliniec to historyczne miasteczko położone w obszarze śląskim. Jest to siedziba powiatu lublinieckiego. Lokalizacja stanowi główny okręg gospodarczy, turystyczny, kulturalny, edukacyjny, rolniczy i przemysłowy ziemi lublinieckiej, a także całego północnego terenu województwa śląskiego.

Wiele podróżnych decyduje się na wizytę w Lublińcu przede wszystkim ze względu na zabytkową wartość tego miasta. W regionie przebiegają jednak też reformy, które umożliwiają rozwój różnego rodzaju przedsiębiorstw. Dlatego w grupie zainteresowanych szczególnie często dostrzec można inwestorów, którzy współpracują z miejscowymi dostawcami. Lubliniec jest więc idealnym punktem zarówno dla zwiedzających, jak i rekinów biznesu. Zobacz, w jaki sposób możesz szybko odszukać najpiękniejsze atrakcje, ale również najlepsze sklepy, które mają w ofercie jakościowe produkty.

Przegląd najlepszych firm w Lublińcu

W powiecie lublinieckim bardzo duże znaczenie dla działania tego obszaru mają duże firmy, które działają w kilku różnych gałęziach gospodarki takich jak:

  • włókiennictwo,
  • kosmetyka,
  • produkcja tworzyw sztucznych,
  • meblarstwo.

Poza tym prężnie powiększają się inne części przemysłu i usług. Dużą popularnością cechuje się branża budowlana, a szczególnie produkcja elementów wykończeniowych takich jak poręcze i lekkie konstrukcje stalowe. Umacnia się także przemysł spożywczy i gastronomiczny. Reprezentowany jest przez takie firmy jak zakłady piekarsko-ciastkarskie bary piwne czy też lokale serwujące dania z wielu stron świata. Pełną listę firm istniejących w Lublińcu błyskawicznie możesz znaleźć pod linkiem: https://e-lubliniec.pl/. Wyliczone są tam zarówno wszelkie firmy, jak i punkty usługowe. Dzięki temu możesz porównać ciekawe propozycje i wybrać tę spełniającą wszystkie oczekiwania. Przede wszystkim warto zapoznać się z kategorią banki Lubliniec. Te firmy mogą okazać się przydatne w wielu wypadkach.

Jakie atrakcje można odwiedzić w Lublińcu?

Lubliniec jest wyjątkowo ważną mieściną dla rowerzystów. W mieście krzyżuje się wiele tras rowerowych, które są często wybierane przez fanów dwóch kółek. Na terenie Lublińca powstało również wiele parków, terenów zielonych oraz innych miejsc przeznaczonych do krótkiego wypoczynku. Przez Lubliniec przepływa parę rzek takich jak Lublinica, Mała Panew, Rokitnica oraz Potok Droniowicki, które zapewniają komfortowe środowisko do odłączenia się od obowiązków. Odwiedzający zainteresowani piękną architekturą bez wątpienia powinni pójść do Kościoła św. Anny oraz św. Mikołaja, a także zobaczyć kamienice na Rynku. Najchętniej odwiedzanym obiektem historycznym jest jednak zamek, który aktualnie pełni funkcję hotelu z restauracją. Regularnie organizowane są tam wydarzenia  kulturalne takie jak Pikniki Rycerskie, wesela i inne spotkania okolicznościowe.

Kultura i sport w Lublińcu

W Lublińcu odbywają się cykliczne imprezy, które zachęcają do odwiedzenia miasta tłumy fanów z całego rejonu. Do najbardziej znanych zaliczyć można Festiwal Rowerowy Together, Regionalny Konkurs Recytatorski, Rajd Lubliniecki czy Dni Lublińca. Podczas pobytu w mieście warto też zobaczyć Muzeum ku czci św. Edyty Stein. Jej burzliwe życie oraz okres historyczny, w którym żyła, mogą okazać się bardzo interesujące. Lubliniec jest też głównym ośrodkiem sportowo-rekreacyjnym w powiecie. W mieście znaleźć można korty tenisowe, kąpieliska, baseny, a także boiska do piłki nożnej. Lubliniecka baza sportowa jest więc dobrze rozbudowana.