poniedziałek, 21 marzec 2022 16:27

Jakie są rodzaje męskich koszul?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
sklep dastan sklep dastan pixabay

Koszula to bez wątpienia podstawowa część męskiej garderoby. W sprzedaży znajdują się dzisiaj modele w bardzo różnych krojach, fasonach oraz kolorach.

Każdy mężczyzna powinien więc mieć w swojej szafie kilka koszul odpowiednich na różne okazje. Męskie koszule można podzielić na formalne i codzienne. Różnią się one kształtem kołnierzyka, kolorem, deseniem, a nawet zapięciem. Wybranie odpowiedniej do sylwetki czy okazji koszuli dla niejednego pana jest zadaniem naprawdę trudnym. O czym pamiętać, chcąc kupić tą idealną?

Jaki kształt mają kołnierzyki w męskich koszulach?

O charakterze koszuli decyduje właśnie ten drobny detal. Najbardziej klasyczny rodzaj kołnierzyka to kent. Jest on odpowiedni do każdej sylwetki. Polecany szczególnie panom o okrągłej twarzy, bo ją wysmukla. Kołnierzyk typu kent występuje zarówno przy codziennych, jak i wieczorowych koszulach. Kołnierzyk półwłoski (semi spread) ma mocno rozchylone skrzydełka. Dobrze wygląda w towarzystwie krawata zawiązanego w grubszy węzeł. Na oficjalne, ważne wyjścia odpowiednie są koszule z kołnierzykiem włoskim. Na dole formalności plasuje się kołnierzyk button down. Pasuje do marynarek tweedowych.

Jaki kolor, faktura i deseń koszuli wybrać?

Najbardziej formalne są gładkie, jednolite, białe koszule. Do eleganckich koszul zaliczyć można także te w drobny wzór. Są one odpowiednie do klasycznych monochromatycznych marynarek. By stworzyć bardziej oryginalną stylizację, panowie mogą eksperymentować z deseniami, zestawiając na przykład garnitur czy spodnie w prążki z koszulą w kwiatowy wzór lub paisley. Na co dzień sprawdzają się koszule błękitne, jasno różowe, a nawet czarne. Panów szukających modnych koszul odsyłamy do sklepu https://sklep.dastan.pl. Oferuje on naprawdę szeroki wybór modeli odpowiednich dla różnych mężczyzn.

Oferta męskich koszul jest obecnie naprawdę rozbudowana. Panowie mają do wyboru modele różniące się nie tylko kolorem. Podejmując decyzję o zakupie, warto zastanowić się przede wszystkim nad tym, kiedy zamierzamy daną koszulę nosić. Nie wszystkie są bowiem odpowiednie na wszystkie okazje. Dostępne są modele mniej i bardziej formalne. Jedno jest pewne: każdy mężczyzna znajdzie koszulę odpowiednią dla siebie, jeśli tylko będzie chciał.