piątek, 27 styczeń 2023 16:29

Jaka jest najskuteczniejsza metoda leczenia łysienia?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
leczenie łysienia leczenie łysienia pixabay

Jaka jest najskuteczniejsza metoda leczenia łysienia? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do zapoznania się z niniejszym artykułem już teraz!

 

  1. Leczenie łysienia – czy przeszczep włosów jest najskuteczniejszy?
  2. Na czym polega przeszczep włosów?

Łysienie to problem, z którym właściwie zmaga się wiele osób. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Łysienie może być spowodowane różnymi czynnikami, do których zalicza się genetykę, stres, różnego rodzaju choroby czy nieodpowiednią dietę. Na szczęście istnieje wiele metod leczenia łysienia, dzięki którym można poprawić stan włosów i przywrócić ich naturalny wzrost. Jakie są to metody? Która z nich jest najskuteczniejsza? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule. 

Leczenie łysienia – czy przeszczep włosów jest najskuteczniejszy?

Jeśli chodzi o leczenie łysienia, aktualnie najpopularniejszą metodą jest przeszczep włosów. To metoda chirurgiczna, która polega na przeszczepieniu zdrowych i przede wszystkim genetycznie odpornych na wypadanie włosów. Pobiera się włosy z jednej części skóry i umieszcza tam, gdzie inne włosy są rzadkie lub nie ma ich w ogóle. 

Poza tym wśród metod leczenia łysienia wyróżnia się także terapię hormonalną, olejki, maseczki czy suplementy diety. W terapii hormonalnej wykorzystuje się leki, których zadaniem jest regulowanie poziomu hormonów w organizmie, takich jak dihydrotestosteron czy testosteron. Suplementy diety są bogate w składniki odżywcze, do których zalicza się biotynę, kwas foliowy czy witaminę D, które są niezbędne do zdrowego wzrostu włosów. A zatem mają wspomóc leczenie łysienia. Olejki czy maseczki to także preparaty bogate w witaminy, minerały i składniki odżywcze, których celem jest głównie poprawienie kondycji włosów. Z reguły wspomniane olejki czy suplementy diety mają przede wszystkim wspomagać leczenie łysienia – nie dają tak dobrego i stosunkowo szybkiego efektu, jak wspomniany na początku przeszczep włosów. 

W przypadku leczenia łysienia warto pamiętać o tym, że może ono wymagać czasu, a zatem i cierpliwości od pacjenta. Efekty leczenia mogą być różne – wszystko zależy od indywidualnego przypadku oraz czynników, które doprowadziły do łysienia. Dlatego ważne jest, aby skonsultować się z dobrym lekarzem i wspólnie ustalić przyczynę problemu, aby następnie dobrać odpowiednie dla pacjenta leczenie.  

Na czym polega przeszczep włosów?

Na czym dokładnie polega przeszczep włosów? Jak wspominaliśmy, podczas przeszczepu pobiera się zdrowe włosy z odpowiedniego miejsca na głowie i umieszcza się je tam, gdzie tych włosów brakuje lub jest ich bardzo mało. Istnieje kilka rodzajów przeszczepów włosów, a za najpopularniejszą metodę uznaje się FUE – Follicular Unit Extraction. To sposób polegający na wycięciu pojedynczych zarostowych jednostek z tyłu lub boków głowy i przeszczepieniu ich w miejsca pozbawione włosów, lub tam, gdzie są one rzadkie.

Jednym z głównych powodów, dla których to właśnie przeszczep włosów jest najskuteczniejszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o przeszczep włosów, jest fakt, że to metoda chirurgiczna. Umożliwia ona na przeszczepienie odpornych genetycznie na wypadanie włosów. Sposób ten pozwala na uzyskanie trwałych i przede wszystkim naturalnie wyglądających rezultatów, w porównaniu z innymi rozwiązaniami, do których zalicza się leczenie farmakologiczne. 

Kolejną zaletą jest to, że końcowy efekt zawsze jest jak najbardziej naturalny. Specjalista indywidualnie dobiera między innymi liczbę przeszczepionych jednostek, dostosowując także kierunek i kąt, pod jakim włosy będą przeszczepiane. A zatem możesz mieć pewność, że efekt będzie spełniał wszystkie Twoje oczekiwania. Bez względu na to, czy chodzi o łysienie androgenowe, łysienie plackowate czy o inne przyczyny wypadania włosów, warto jak najszybciej skontaktować się ze specjalistą od skóry głowy. Dzięki temu będzie można podjąć działania (na przykład polegające na pobraniu mieszków włosowych i wykorzystaniu ich w innym miejscu), które przełożą się na leczenie wypadania włosów. Przynosi to świetne efekty, szczególnie jeżeli chodzi o leczenie łysienia androgenowego.