środa, 15 marzec 2023 15:56

Gdzie warto się zatrzymać planując wypad do SPA w górach?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
spa w górach spa w górach Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Planując pobyt w górach, nie musimy ograniczać się do sezonu letniego lub ferii zimowych. Wręcz przeciwnie, poza sezonem i feriami, polskie kurorty zimowe mają równie wiele do zaoferowania. Wystarczy wolny weekend, aby wyskoczyć w góry i naładować nieco „baterie” wyczerpane codzienną gonitwą. Bez względu jednak na to, czy wybierzemy odpoczynek w Wiśle, Szklarskiej Porębie czy Bukowinie Tatrzańskiej będziemy potrzebować kwatery. I o tym m.in. piszemy poniżej.

 

Hotel Spa w górach to komfortowy wypoczynek o każdej porze roku

Wybierając kwaterę mamy kilka możliwości. Przede wszystkim są to hotele, pensjonaty, prywatne kwatery (pokoje w prywatnych domach) lub prywatne apartamenty z aneksem kuchennym, w których można się poczuć niemal jak w domu. Każda z opcji ma swoje zalety. Hotele słyną m.in. z tego, że z góry wiadomo, na co można w nich liczyć w odróżnieniu np. od prywatnych kwater. Z drugiej jednak strony bywają dość monotonne. Stąd też m.in. pojawiły się nowe kategorie obiektów typu hotel SPA, które oprócz tradycyjnego pobytu z noclegiem i wyżywieniem oferują mnóstwo atrakcji w obiekcie i jego pobliżu.

Czym charakteryzuje się klasyczny hotel SPA?

Na udany pobyt składa się szereg czynników. Jednym z najważniejszych wydaje się jednak klimat, jaki panuje w danym miejscu. Marząc o beztroskiej atmosferze relaksu, warto wybierać miejsca, które cieszą się renomą od lat. SPA w górach to w ostatnich latach bardzo popularny termin. Co powinno oferować takie miejsce, aby móc liczyć na stałe obłożenie pokoi?

Z całą pewnością będzie to atrakcyjna lokalizacja. Widok na panoramę gór, taras to już niemalże standard.
Jeśli w nazwie mamy SPA oznacza to nic innego jak to, że ośrodek posiada bogatą ofertę dla osób pragnących zadbać o swoje zmęczone ciało.

Sala fitness, basen, jacuzzi, sauna, masaże, gabinety wellness, w których doświadczeni pracownicy wykonują różnego rodzaju zabiegi upiększające, to wszystko pozostaje do dyspozycji gości.

Czy lokalizacja hotelu ma duże znaczenie?

Idealna sytuacja to taka, w której hotel znajduje się w spokojnej okolicy, z dala od większej ulicy, a jednocześnie blisko szlaków czy wyciągów narciarskich. Latem sprawdzi się plac zabaw dla dzieci, na którym pociechy mogą spędzić czas, podczas gdy ich rodzice oddają się masażom czy innym zabiegom. Planując pobyt z rodziną czy w gronie przyjaciół warto zadbać o to, aby każdy znalazł atrakcje dla siebie. Lokalizacja ma znaczenie jeszcze z jednego powodu. Im krótszy jest nasz pobyt, tym mniej czasu powinniśmy poświęcić na dojazd do naszego SPA.

Najbardziej popularne kurorty charakteryzują się tym, że dojazd do nich oznacza często stanie w korkach, które znamy z miast. Wybierając mniej oblegane miejsca możemy zaoszczędzić sporo czasu, który możemy przeznaczyć na dłuższy wypoczynek. Poza tym hotele i pensjonaty położenie w mniejszych, ale nie mniej urokliwych miejscowościach kuszą nieco niższymi cenami, ale przede wszystkim ciszą, której tak na co dzień poszukujemy.