sobota, 30 kwiecień 2022 11:10

Garnitur męski w kratę – czy to dobry wybór?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
garnitur w kratę garnitur w kratę Dastan

Oferowane dzisiaj modne garnitury męskie są naprawdę różne. Panowie mają w czym wybierać. Dostępne są modele jasne i ciemne, gładkie i wzorzyste.

Do tych ostatnich zalicza się garnitury w kratę, których wielu panów się obawia. Tymczasem okazuje się, że sprawdzają się one naprawdę bardzo dobrze i nierzadko są naprawdę dobrym wyborem. Przyjrzyjmy się bliżej kraciastym garniturom i zobaczmy, kiedy można po nie sięgnąć, aby nie zaliczyć modowej wpadki i nie narazić się na śmieszność.

Modne garnitury męskie – skąd w modzie męskiej wzięły się modele w kratę?

Wielu panom – zwłaszcza miłośnikom kina – garnitury męskie w kratę kojarzą się przede wszystkim z gangsterami. Bardzo często w filmowych hitach właśnie takie modele nosili ci, którzy odgrywali największych przestępców. Co jednak ciekawe, historia garniturów w kratę sięga XIX wieku i Wysp Brytyjskich. To właśnie wówczas sięgano po wzór określany jako glenurquhart check (krócej nazywano to glen check). Zgodnie z poleceniem hrabiego Jamesa Ogilvie-Granta łowczy podczas polowań ubrani byli właśnie w kraciaste garnitury. Miłośnikiem tego wzoru był również Edward VIII, który rozpowszechnił go na całym świecie. Książę Walii – bo taki właśnie miał tytuł – uchodził bowiem za ikonę mody. To, co na siebie założył szybko zyskiwało ogromną popularność. Zainteresowanych kupnem garnituru w kratę odsyłamy na stronę https://sklep.dastan.pl/pol_m_Garnitury-237.html. Jest to witryna sklepu, który stawia na perfekcyjnie skrojone garnitury idealnie wpisujące się w potrzeby współczesnych mężczyzn.

Jacy mężczyźni mogą nosić kraciaste garnitury?

Modne garnitury męskie w kratę mogą nosić tak naprawdę wszyscy panowie. Powszechne jest przekonanie, że jest to wzór odpowiedni wyłącznie dla szczupłych mężczyzn. Okazuje się, że wcale tak nie jest. Panowie, których sylwetka jest mocno szczupła mogą liczyć na to, że kratka doda im nieco powagi. Z kolei ci, którzy mają nieco nadprogramowych kilogramów będą optycznie wydawać się szczuplejsi. Wszystko zależy jedynie od tego, na jaką kratę postawimy: dużą czy drobną. Zastanawiając się na jakie okazje garnitur w kratę jest odpowiedni, warto pamiętać, że obecnie uważany jest on za naprawdę uniwersalny. Można założyć go na spotkanie biznesowe, przyjęcie weselne, a także wyjście do klubu stojącego na wysokim poziomie. Coraz częściej na taki model decydują się mężczyźni biorący ślub.