piątek, 23 luty 2024 16:28

Atrakcje w Dziwnowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dziwnów atrakcje Dziwnów atrakcje Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Dziwnów, atrakcje w kąpielisku to nie tylko plaża i promenada, bo znajdują się zabytki, muzea, przystań pasażerska, Park Miniatur, Aleja Gwiazd Sportu. Warto w tej uroczej miejscowości spędzić weekend we dwoje, ale też wakacje z rodziną.

 

Na wakacje do Dziwnowa czy Kamienia Pomorskiego?

Dziwnów to nadmorska miejscowość położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie powiatu kamieńskiego. Zachwyca unikatową atmosferą, malowniczymi krajobrazami, złocistą plażą i atrakcjami turystycznymi. Kąpielisko jest idealnym miejscem na spędzenie weekendu we dwoje. Dziwnów oferuje parom wylegiwanie się na słońcu, kąpiele morskie, lokalne szlaki rowerowe, rejsy wycieczkowe, a wieczorem długie spacery wzdłuż wybrzeża, przy blasku księżyca.

Nadmorska promenada ukryta wśród roślinności wydmowej, mierząca 2 km, jest miejscem, skupiającym w sezonie rzesze turystów. Można odpocząć na ławce, obserwować mewy i wsłuchiwać się w odgłosy fal uderzających o brzeg Bałtyku. Na weekend we dwoje warto wybrać Dziwnów, a do Kamienia Pomorskiego wybrać się busem. Miejscowości oddalone są od siebie o kilkanaście kilometrów. Kamień Pomorski leży w odległości 8 km od Morza Bałtyckiego.

Dziwnów, atrakcje turystyczne i Aleja Gwiazd Sportu

Zwiedzanie nadbałtyckich okolic można zacząć od Dziwnowa, uroczej miejscowości, która oprócz pięknej plaży, jednej z najszerszych na wybrzeżu i falochronów oraz promenady, ma wiele więcej do zaoferowania. Można podziwiać zabytki, ale jest też wiele innych ciekawych miejsc. Z pewnością warto zobaczyć most zwodzony, który łączy wyspę Wolin i Dziwnów, atrakcje turystyczne jednak na tym się nie kończą. Pasjonaci pływania po Morzu Bałtyckim, wykupują rejsy wycieczkowe. Przystań pasażerska znajduje się przy Wybrzeżu Kościuszkowskim.

W Dziwnowie jest Morskie Centrum Nauki Nautica Park, które warto odwiedzić, chcąc poznać tradycje i legendy kąpieliska oraz okolic. Inne atrakcje turystyczne to nadmorski park Miniatur i Kolejek przy ulicy Marynarki Wojennej, park zdrojowy, bałtycki i żeglarski oraz Park Linowy Tarzania. Jedną z ciekawszych atrakcji kąpieliska jest Aleja Gwiazd Sportu przy ulicy Reymonta, obrazująca historię polskiego sportu.

Z Dziwnowa można wybrać się do Wrzosowa, by odwiedzić Bałtycki Park Dinozaurów. Na terenie parku znajdują się, m.in.: wystawa minerałów, ścieżka edukacyjna, plac zabaw, mini zoo, strzelnica Pain Ball. W Dziwnowie kompleks boisk sportowych pozwala aktywnie spędzić czas, rozgrywając mecz. Warto zaplanować dłuższy pobyt nad morzem, by odwiedzić kilka pobliskich miejscowości.