poniedziałek, 25 kwiecień 2022 11:48

Worki do odkurzacza Severin

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Worki do odkurzacza Severin Worki do odkurzacza Severin pixabay

Worki do odkurzacza Severin dostępne są w ofercie sklepu AGDmaster. Oferta marki Severin jest niezwykle korzystna dla każdego klienta. Worki do odkurzacza Severin są bardzo wytrzymałe, ekonomiczne i pasują to wielu typów odkurzaczy.

Mimo wszystko zawsze przed zakupem worków poleca się sprawdzić czy pasują akurat do modelu własnego odkurzacza.

Worki do odkurzacza Severin – syntetyczne czy papierowe?

Istnieją dwa typy worków do odkurzacza. Pierwszymi z nich są worki papierowe, a drugimi z nich są worki syntetyczne. Mimo, że zostały stworzone do pełnienia tej samej funkcji owe worki różnią się skutecznością działania. W jaki sposób?

Worki do odkurzacza Severin o papierowej budowie są z pewnością o wiele tańsze niż worki syntetyczne co daje im przewagę już na starcie. Jednak worki papierowe mają również kilka mankamentów, o których często użytkownik dowiaduje się dopiero w momencie korzystania z worka. Bowiem nie są tak szczelne i przez ich strukturę może przenikać kurz i roztocza – zwłaszcza w momencie pęknięcia worka. Stwarza to dość duże ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych u osób, które są uczulone na kurz. Mimo wszystko istnieje też jeszcze jedna zaleta – worki te są bardzo ekologiczne.

Worki do odkurzacza Severin o syntetycznej budowie są droższe niż worki papierowe. Za ceną z reguły podąża jakość. W tym przypadku nie jest inaczej i jakość worków syntetycznych jest po prostu lepsza. Nie ma tutaj mowy o przechodzeniu kurzu przez pory strukturalne syntetycznego materiału. Dodatkowo są o wiele mocniejsze przez co ryzyko pęknięcia zredukowane jest do minimum. Worki syntetyczne może i są mniej ekologiczne niż papierowe, ale za to lepiej skonstruowane.

Jednorazowe worki do odkurzacza Severin

Wiele osób zastanawia się nad kupnem wielorazowych worków do odkurzacza. Jednak z reguły jest to mało higieniczne i problematyczne. Dlatego mimo wszystko częściej wybór pada na powyżej opisywane, jednorazowe worki do odkurzacza Severin. Są o wiele wygodniejsze i oszczędzają czas, który trzeba poświęcić na opróżnianie worka wielorazowego.