poniedziałek, 14 luty 2022 16:00

W jakich sytuacjach najlepiej sprawdzają się wazony podłogowe?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wazony podłogowe Wazony podłogowe pixabay

Udekorowanie sali czy mieszkania na przyjęcie stanowi duże wyzwanie, bowiem musimy zadbać o odpowiednie zaaranżowanie stołu, ścian, a także podłogi.

W przypadku eleganckich przyjęć doskonale sprawdzają się wazony podłogowe, które znajdują także zastosowanie na co dzień. W jaki sposób wykorzystać je, aranżując wnętrza?

Na podłogę i na...stół

Wazony podłogowe to nazwa robocza, bowiem kryją się za nimi naczynia stosunkowo wysokie, które z powodzeniem można postawić na ziemi. W przeciwieństwie do tradycyjnych, wazony podłogowe są dobrze widoczne, zatem nie ryzykujemy przewrócenia ich przez nieuwagę. Wysokie wazony z powodzeniem możemy umieścić na wejściu do sali, w której odbywa się impreza. Cieszą się one ogromną popularnością w szczególności na weselach, także tych plenerowych. Wazon podłogowy pięknie prezentuje się w okolicy miejsca, w których w okolicznościach przyrody zawierany jest związek małżeński. Pamiętajmy, że wazony podłogowe można wykorzystać również jako ozdobę stołu. Sprawdzają się idealnie przy większej liczbie gości, gdy wysokie nóżki w żaden sposób nie przeszkadzają im w prowadzeniu konwersacji przy stole. Wazony podłogowe mogą również ozdobić stoły ze słodkościami czy napojami.

Wazon jako codzienna dekoracja

Wazon podłogowy idealnie sprawdzi się nie tylko w restauracjach czy w domach weselnych. Możemy użyć go także do zaaranżowania naszych wnętrz, czy to na imprezę, czy na co dzień. Wazony podłogowe pięknie wyglądają przy drzwiach wejściowych, zwłaszcza jeśli elewacja domu zaaranżowana została w nowoczesnym stylu. Idealnie prezentują się również w przedpokoju bądź w dużych salonach, które chcemy udekorować w nietypowy, lecz niezwykle elegancki sposób. Pamiętajmy, że wazony podłogowe będą dobrą ozdobą przyjęcia w ogrodzie, na którym często brakuje nam eleganckich, przykuwających wzrok dekoracji. Stanowią one jednorazowy wydatek, natomiast możliwości wykorzystania ich po imprezie mamy naprawdę sporo.